Jak koronavirus změnil mezilidské vztahy, aneb láska v karanténě

Virus, pandemie, karanténa. Tři věci, které změnily život lidem po celé planetě. Změna se promítla i do mezilidských vztahů. A to se týká i tzv. věčných hledačů a přelétavců, kteří preferovali krátkodobé vztahy. Nejistota pro ně otevřela nové možnosti. Přečtěte si příběh dvou lidí, kterým koronavirus změnil pohled na lásku a vztahy.

Lukáš, 28

Seznámili jsme se přes Tinder a poprvé jsme se setkali v prosinci. Tamara mě okamžitě okouzlila, byla zábavná a spontánní. Pochopila, že jsem spíše samorost a nerad se na někoho vážu. Chodili jsme spolu ven, někdy jsme šli i s přáteli, dokonce jsem potkal její rodiče.

Nikdy jsme ale o sobě nehovořili jako o páru. Nevnímal jsem to nijak vážně. Jenže pak přišel virus a karanténa. Oba jsme byli v hrozném stresu a nejistotě, asi jako každý. Co bude dál? Co bude s námi? Přemýšlel jsme nad dvěma možnostmi.

  • rozejít se
  • odevzdat se jeden druhému
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ano, váhal jsem i nad rozchodem. Bál jsem se a se závazky jsem neměl dobré zkušenosti. Jenže pak jsem si uvědomil, že o ni opravdu nechci přijít. Hodně jsme si volali videa a mnohem více komunikovali, mluvili jsme hodiny a hodiny o všem možném. Začal jsem si jí vážit. Tehdy jsem se rozhodl, že do toho chci dát všechno. Nevěděl jsem, co se stane za týden. Ale nad tímhle jsem kontrolu mít mohl.

Tereza, 26

Chodila jsem s přítelem asi dva měsíce, když začala karanténa. Předtím jsme neustále někam chodili a trávili čas v klubech, na koncertech nebo v muzeích. Měla jsem ho opravdu ráda, ale trochu jsem se bála, co tohle „utnutí“ bude pro náš vztah znamenat.

Bála jsem se začít bydlet dohromady po tak krátké době. Ale vypadalo to, že nemáme jinou možnost. Tak se ke mně jednoho dne nastěhoval a od té doby jsme spolu. A jsem moc ráda, že jsme to udělali. Že jsme přemohli strach a šli do toho. Mnohem lépe jsem ho poznala a náš vztah se prohloubil.