Jak na migrény, revma a celkové očištění organismu?

Každý, kdy odmítá chemická léčiva při řešení akutních i chronických obtíží, většinou sahá po zázracích z přírody. České luhy a háje jsou výtečným zdrojem podpůrných a účinných prostředků v podobě bylin, semen, plodů, kořenů a listů. Ale i za oceánem znali funkční přírodní medikamenty pro zmírnění a odstranění zdravotních obtíží. Indiánské a šamanské vědění ze Střední Ameriky k nám přistálo v podobě zázraku, jímž je yucca.

Okrasná yucca pomáhá snižovat cholesterol a detoxikovat organismus

Možná máte yuccu doma jako okrasnou pokojovou rostlinu. Málokdo ví, že se jedná o zdroj enzymů, chlorofylu, antioxidantů a účinných látek – saponinů. Výtažky z agávovitých rostlin se získávají z oddenku, nalézají si své místo při snižování vysoké hladiny cholesterolu, odstraňování kamenů a písku v ledvinách i v pozitivním působení na činnosti žlučníku a žlučových cest. Proto se yucca významně podílí se na celkové očistě organismu. Pravidelným užíváním docílíte zlepšení svého zdravotního stavu, získáte mladistvou svěžest a vitalitu.

Úlevná pomoc při migrénách a revmatismu

Kdo trpí na migrény nebo se léčí s revmatickými obtížemi, může yuccu zařadit mezi doplňky stravy. Podpůrné účinné látky obsažené v indiánské léčivce mají protizánětlivé a protivirové účinky. Tohoto působení proti zánětům se využívá při otocích a snížené pohyblivosti kloubů zánětlivého původu. Zlepšení fyzického stavu a duševní kondice je jedním z důvodů, proč je yucca oblíbená jak za oceánem, tak u evropské populace, jež se začíná odvracet od chemických medikamentů a vrací se k přírodním látkám. Požívání yuccy dětmi, těhotnými a kojícími ženami musí schválit lékař. Jinak bývá yucca obecně dobře snášena, ovšem někdy se může vyskytnout u citlivějších lidí podráždění trávicí soustavy.