Banner05

Jak se motivovat k domácímu cvičení? Pořiďte si činky s vlastním textem!

Žít zdravě se stává doslova módním trendem. Ze všech stran se na nás valí informace o ideální stravě a nabídka zcela přírodních potravin. Ale i když platí, že jsme to, co jíme, nesmíme zapomínat ani na dostatek pohybu.

Cvičení je in! A s úsměvem to jde lépe

Hýbat se je pro moderní ženu nezbytné. Chceme přece mít dokonalou postavu a zářit zdravím. Kamarádky a kolegyně postupně propadají kouzlu pohybu. Pokud jste tedy ještě se sportem nezačala, je nejvyšší čas dát se do toho. Žádná z nás se přece nechce zadýchávat při chůzi do schodů. A už vůbec nás neláká být tou poslední s nevzhlednými tukovými polštáři na břiše, stehnech a hýždích. Mnohdy ale nemáme dost času docházet do fitcenter. Cvičit však můžeme snadno i doma. Jak na to?

Činky jsou pro domácí cvičení ideální

Nejlepší pomůckou, kterou si můžeme opatřit pro domácí formování postavy, jsou bezesporu činky. Ideální je typ s kotouči. Závaží na činky nám totiž umožní přizpůsobovat jejich hmotnost jak našim aktuálním schopnostem, tak i cíli, kterého chceme dosáhnout. Pokud chceme zformovat ladnou ženskou postavu a zbavit se tělesného tuku, budeme používat kotouče na činky s nižší hmotností a vykonávat pohyby rychleji. A naopak – je-li smyslem našeho snažení budování svalové hmoty, použijeme těžká závaží na činky.

Jak získat tu pravou motivaci?

Cvičíme-li doma, je těžší udržet si rytmus, než když jsme mezi dalšími lidmi, kteří se stejně jako my snaží překonat vlastní limity. Proto je třeba zajistit, aby nás cvičení bavilo. Motivačně na nás budou působit činky s vlastním textem, který si můžeme nechat vygravírovat přímo na kotouče. A je jen na nás, zda zvolíme jednoduché „Makej“ nebo se povzbudíme slovy „Jsi nejlepší!“. Důležité je, že se pozitivní motivace určitě dostaví.