Youtube Godlike

Jak se stát hvězdou YouTube?

YouTube je doslova fenoménem dnešní doby. Starší ročníky pro to často nemají pochopení, ale dospívající a starší děti celebrity z YouTube nade všechno zbožňují a přáli by si dosáhnout takového úspěchu. Možná je popularita YouTube založená i na tom, že je tento portál dostupný každému a do natáčení se může pustit kdokoliv. Kdo ví, třeba máte ve svém okolí budoucí hvězdu.

Základy tvoří příjemné vystupování a úprava videa

Úplně nezbytné, pokud se chcete pustit do tvorby na YouTube, jsou znalosti úprav videa. Obyčejný záznam nikoho nezaujme, chce to působivý střih a různé efekty. Většina YouTuberů má také své intro, kterým odstartují každé video, případně logo. Co se týče vybavení, i mnohé telefony dnes umí vytvořit záznam, na který se dá koukat na velké počítačové obrazovce. S rostoucím počtem fanoušků je pak vhodné zakoupit si profesionální výbavu.

Další důležitou věcí je správné vystupování. Člověk před kamerou by se měl hezky poslouchat a umět vyjadřovat. Nepovedené záběry se samozřejmě dají střihnout, avšak špatnému vyjadřování nepomůže nic.

A přesně na tyto důležité aspekty se zaměřuje Aneta Růžičková, alias AnyOli, ve svém kurzu Jak se stát YouTuberem. Tento kurz je dostupný na vzdělávacím portálu VímVíc.cz za pouhých pár stovek korun, což nás přivádí k myšlence…

Opravdu jsou YouTubeři ochotní prozradit svůj recept na úspěch?

Jistěže ne. Mohou vám podat pomocnou ruku, ti hodnější dokonce prozradí, v čem spočívají jejich triky a jaká videa mají největší sledovanost, ale nikdo nezaručí, že to bude fungovat i pro vás. Nečekejte tedy, že z vás kurz na VímVíc.cz udělá známou celebritu. Za popularitou je spousta dřiny, s níž vám nikdo nepomůže. Naučíte se základy úpravy videa, ale samostatně si už budete muset najít svá témata, o nichž se vám bude dobře točit.

Každý začínající YouTuber má před sebou těžké chvíle. Někteří to vzdají, ale ti nejlepší neztrácejí motivaci a snaží se pořád zlepšovat. Nastupují sice do rozjetého vlaku na scénu, která je dost plná, ovšem přesycená ještě ne. Pořád se dá najít malá skulinka, v níž se může podařit uspět právě vám nebo někomu z vašeho okolí.