Jak si při líčení zbytečně nepřidávat léta

By: tommerton2010

Umět se dobře nalíčit není vůbec snadné a často v líčení děláme přehmaty, které nám mnohdy uberou, než aby nám přidaly. Jedním z takových přehmatů je i to, že se líčíme vzhledem ke svému věku špatně a může se tak stát, že si spíše přidáme na věku, než abychom si ubraly. Jde o to vědět, která barva rtěnky vám sedne a jaké oční stíny namalovat na své oči, ale velmi důležitý je také make-up.

Rozhodně byste si měla uvědomit fakt, že líčení, které jste nosila ve dvaceti, se nehodí už ve čtyřiceti, padesáti a s věkem je nutné make-up měnit. Naše pokožka se mění, takže make-up, který jsme dříve používaly na aknózní pleť, bychom nyní měly vyměnit za make-up, který je pro zralou pleť.

Kromě make-upu bychom měly zainventovat i do kvalitní řasenky a to hlavně proto, že věkem řasy ztrácí na síle. Pokud máte opravdu nekvalitní řasy, tak si je nechte prodloužit. Zvolte ale vhodnou délku, abyste nevypadala spíše jako odháněčka dotěrného hmyzu. Řasy by měly vypadat přirozeně.

Vyhněte se spodním linkám. V určitém věku opravdu nevypadají pěkně a spíše vám ublíží, než aby vám přidaly. Pokud však opravdu linky chcete mít, tak by to neměly být linky černé, nebo hnědé, ale spíše šedé. Zapomeňte na tekuté oční linky, protože ty zase zvýrazní vaše oční vrásky a to proto, že se do nich vpijí. Lepší je krémová tužka na oči, přetřete ji ještě stínem.

Na kruhy a vrásky pod očima používejte korektor. Korektor by vám v kosmetické taštičce po určitém věku určitě neměl chybět. Na rozdíl od pudru totiž dokáže nedostatky zamaskovat, samotný pudr je může pouze podtrhnout.

Obočí je velmi důležitá součást vašeho líčení a proto dbejte na to, aby bylo upravené a obarvené. Můžete mít sebelepší make-up, ale pokud nedoladíte obočí, je to chyba. Pokud si obočí nechcete barvit, tak použijte tužku na obočí, kterou jej také dobře upravíte.