Snídaně

Jak snídat, abyste zhubli

Patříte mezi ty, kdo by rádi zhubli a přemýšlíte, co vše byste pro to měli udělat? Chcete vypadat dobře a nechcete na sobě mít žádné kilogramy navíc? Pak začněte den zdravou snídaní.

bzwei / Pixabay

Jak a co si dát k snídani, abyste zhubli?

Je potřeba na sebe být přísnější a nepolevovat. Určitě byste snídani neměli vynechávat, to je asi víc než jasné. Snídaně je základ a bez ní to prostě nezkoušejte. Doplníte si energii po tom, co byl v noci váš žaludek nalačno, a posílíte se při vstupu do dne. Pokud se ráno nasnídáte, a to je vědecky prokázané, tak sníte během dne mnohem méně jídla. Nebudete trpět hlady a bude se vám mnohem lépe hubnout.

Velmi důležité je však také to, co snídáte. Nejde jen o to se najíst, ale najíst byste se měli hlavně dobře a zdravě. Často děláme ve výběru snídaně chyby a rozhodujeme se mezi tučnou a slanou snídaní.

V první řadě se před snídaní napijte vlažné vody, můžete si do ní dát i citron. Z teplých nápojů si můžete dát i kávu i čaj, vyhněte se ale slazení. Spousta z nás si nedovede představit, že by si ráno nedala kávu. Tu si klidně dát můžete, není na tom nic zakázané.

Snídejte v klidu. Mohli byste mít problémy se zažíváním.

Snídaně by měla tvořit ¼ jídla celého dne, to znamená, že by měla být vydatná. Důležité je vysoké zastoupení bílkovin a zdravých tuků, dát si můžete jakékoliv množství ovoce a zeleniny. Dopřát si můžete tmavé pečivo s kozím sýrem, cottage sýrem, vejce, můžete si dát i máslo a šunku.Doplňte jídlo třeba chia semínky.

Je toho dost co můžete. Nemusíte se bát toho, že by snídaně byla nějakým způsobem jednotvárná. Ke snídani můžete užívat i doplňky stravy a tablety, které vám pomohou zhubnout. Je to například Lipoxal, nebo zelený ječmen, či jablečný ocet v tabletě. Tablety užívejte vždy podle dávkování, které je uvedeno na obale, některé přípravky se užívají před jídlem, některé až po jídle.