15776122529_6d08f6d978_z

Jak ušetřit za teplo? Klíčová jsou kvalitní okna

15776122529_6d08f6d978_zJakmile se venku ochladí, trávíme většinou večery doma a cena za výrobu tepla v tomto období rapidně stoupá. Jak doma udržet teplo, aniž by bylo nutné platit vysoké výdaje za energie? Klíčová jsou například kvalitní okna.

Využijte teplo z radiátorů na maximum

Existuje několik způsobů, jak udržet v interiéru teplo. Jednou z možností je například správné umístění nábytku. Pokud bude například sedačka zakrývat radiátor, zbytečně budete teplo blokovat. Mezi radiátorem a nábytkem tedy udržujte dostatek prostoru. Připevníte-li také nad radiátor poličku nebo skříňku, zabráníte tím stoupání tepla ke stropu.

Zakryjte okna

Nejvíce tepla z místnosti uniká přes okna. Naše babičky věděly, proč si do světnic pořizovaly dlouhé závěsy, které neplnily pouze estetickou funkci. Zabraňovaly totiž zároveň úniku tepla směrem ven. V dnešní době tuto funkci plní například předokenní rolety. I závěsy však s udržením tepla pomohou.

Teplo od podlahy zajistí koberec

Velká část tepla uniká také od podlahy. Dnes je ve většině domácností plovoucí nebo PVC podlaha, která však příliš tepla neudrží. Ideálním doplňkem je proto koberec, který je známý pro své skvělé izolační schopnosti.

Klíčová jsou kvalitní okna

Jak jsme již zmínili výše, nejvíce tepla z interiéru utíká právě přes okna. A proto jsou právě okna při řešení otázky nákladů za energie klíčová.

Výběr dodavatele oken

Pokud jste se rozhodli pořídit si nová okna, velmi důležitý je výběr vhodného dodavatele. Nabídka plastových oken je dnes velmi široká, ale ne všechny firmy nabízí skutečně kvalitní produkty a služby. Vyberte si tedy ideálně firmu, na kterou máte dobré reference například od svých známých. Ideální také je, když firma, která vám prodala produkt, zajistí také montáž.

Triogas s.r.o.

Pro nákup plastových oken v Ostravě, v Opavě, v Brně a dalších okolních městech doporučujeme například společnost Triogas s,r.o, která je nejen dodavatelem, ale také výrobcem oken, a proto ručí za kvalitu dodaného produktu jako celku.