argument-238529_1920

Jak vybruslit z manželské hádky s čistím štítem

Každé z nás někdy přetečou nervy. Hádky a třenice tak nějak neodmyslitelně patří ke vztahu dvou lidí. Ačkoliv si vždy slíbíme, že už se hádat nebudeme, za pár dní je to tu znovu. Ani novomanželé se občasným konfliktům nevyhnou. V dnešním článku jsme si pro vás připravili pár tipů na to, jak hádku důstojně ukončit a napětí urovnat. Nekonečné hádání totiž nikam nevede a ruku na srdce, žádná hádka nemá skutečného vítěze. Naučte se, jak na to.

Uznejte chybu

Ačkoliv jde o velmi těžkou věc, někdy je potřeba sklonit hlavu a uznat, že jste něco udělali špatně. Ale pozor – nemusí to tak být. Ačkoliv víte, že pravda je na vaší straně, někdy je za účelem zachování klidu nutné, abyste ustoupili. Překvapte partnera následujícím postupem

  • přestaňte křičet
  • hezky se na partnera usmějte
  • obejměte ho a projevte svou lásku

Uvidíte, že hádka okamžitě skončí a po mracích na čele vašeho protějšku nezbyde ani stopa. Nesnažte se vždy druhého dohnat do kouta. A už vůbec ne ho ponižovat. Pokud si uvědomíte, že se konflikt dostal do mrtvého bodu, zařaďte zpátečku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Toto rozhodně nikdy nedělejte

Nejhorší, co můžete udělat, je nechat konflikt otevřený. Hádku musíte vždy uzavřít. Jen tak docílíte toho, že problém skončí a už se k němu nebudete muset znovu vracet. Kdo by se chtěl hádat o jedné věci stále dokola? Nikdo. A přitom to velké množství páru přesně tak dělá. Nebuďte jedni z nich.

Hlídejte si, co říkáte. V momentu vzteku jsme schopni říct i to, co nemyslíme vážně. Jen proto, abychom druhému ublížil, saháme až na úplné dno. A to přeci ani jeden z vás nemá zapotřebí. Chovejte se slušně. Snažte raději méně mluvit a více přemýšlet, než něco vypustíte z úst. Další věc, kterou není dobré dělat, je otevírat staré rány. Ublížil vám něčím manžel před nějakou dobou? Pokud jde o uzavřenou věc, nevytahujte ji zase zpátky.