Naučte se vylepšit levný oděv, aby byl elegantní a rafinovaný

Tyto rady jsou pro ty, kteří nemají peníze navíc na to, aby mohli investovat do moderních oděvů, přesto však chtějí vypadat elegantně. Nemusíte utrácet za drahé značky. Celebrity také často volí běžné značky.

1. Správná látka

Některé značky sice umí napodobit oblečení slavných návrhářů, problém je ale v nekvalitních látkách. Ty potom vypadají velice levně. Hledejte lněné, umělé semišové a bavlněné oblečení, to vypadá draze. A naopak se vyhýbejte viskóze a akrylu. Polyester spadá do obou skupin, tady závisí na vzhledu oblečení.

2. Barevná jednotka

Vyberte si svou oblíbenou barvu a do šatníku ji přidejte v několika odstínech na různých druzích oblečení a doplňků. Není pak těžké oblečení sladit.

3. Bílé košile

Bílé košile jsou dobré pro ženy v jakémkoli věku. Je ale potřeba zvolit správný střih a materiál. Bílá barva zvýrazní ženskost a zdokonalí váš vzhled v každé situaci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

4. Kabelka

Taška je jedním z nejdůležitějších doplňků. Pokud se jedná o slavnou značku, vždy přitahuje pozornost a zdůrazňuje stav jejího majitele. Nikdy však nekupujte padělky. Mnohem lepší je koupit něco levného a originálního.

5. Knoflíky

Košili, svetr či kabát lze proměnit jednoduchou výměnou knoflíků. Levné oblečení se prodává s běžnými plastovými knoflíky. Ty ale můžete vyměnit za:

  • skleněné,
  • dřevěné nebo
  • kovové.

6. Jasná barva

Vybledlé nebo zažloutlé oděvy kazí image a vypadají levně. Zbavte se těchto šatů. Obzvláště to platí u černých a bílých oděvů.

7. Správná velikost a správná rovnováha proporcí

Když si vyberete něco, co vám bude dokonale sedět, je úplně jedno, za kolik jste toto oblečení pořídili. Protože pokud vám něco sedí, cítíte se v tom sebevědomě a působíte tak i na ostatní lidi. Například pokud máte široké boky, vyberte šaty, které jsou volné v pase. Zkrátka a dobře: při nákupu oblečení se musíte řídit křivkami svého těla.