Vlasy

Jak zvýšit objem u vašich vlasů

alehidalgo / Pixabay

Možná i vy patříte mezi ty ženy, které trápí malý objem vlasů a snaží se si všelijak dopomoci k tomu, aby vaše vlasy vypadaly bohatší, než ve skutečnosti opravdu jsou. Jemné a zplihlé vlasy určitě nevypadají dobře a tak se snažíme, aby jejich objem vypadal co nejnadýchaněji. V prvním kroku tedy použijte šampon, který dodá vlasům na objemu a to spolu s kondicionérem.

Po umytí přidejte pěnu, která taktéž dodá vlasům objem. Vlasy vyfoukejte velkým kartáčem a ve výsledku je ještě natupírujte. Po natupírování je přelakujte a upravte do požadovaného tvaru. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit i zvedače vlasů, které umístíte pomocí spony a suchého zipu pod vlasy a vrškem vlasů tuto pomůcku překryjete.

Jedná se o malé pěnové pomůcky, které mají zespodu sponku a z vrchu suchý zip, tvarově jsou podobné houbě. Vlasy to dokonale nadzdvihne a vytvoří objem. Bohužel vám neporadím, kde se tato pomůcka dá v Čechách sehnat, já jsem si jí objednala z Činy a vyšla mě asi na 20 Kč.

Možná, že už bude k sehnání i u nás. Další možností, jak zvýšit objem vašich vlasů je trvalá na objem, která rozhodně neničí vlasy tak, jako běžná trvalá, je o mnoho šetrnější a vydrží vám na hlavě přibližně 6 – 8 týdnů. Výhoda je ta, že se o vlasy nemusíte starat denně, ale péči jim dáte pouze po umytí.

Jestliže máte pocit, že jsou vaše vlasy nekvalitní, potřebují nejen péči zevnitř, ale i z venku a proto si kupte jak vitamíny na vlasy a nejlepší výsledky mají ty, které používaly ještě naše babičky. Určitě je dobrý Panthenol. Vlasy vám po něm budou růst i rychleji.

Pořiďte si ale také kůry, kterými ošetříte vlasy zvenčí, anebo si na takovéto kůry zajděte přímo za kadeřníkem, protože ten používá profi přípravky a velmi dobře ví, co konkrétně vaše vlasy, budou potřebovat. Dostane se vám tak té nejlepší možné péče.