Smiling Fashion Elegant Woman Wearing Black Jacket Brown Hat Skirt With Handbag Clutch Posing While Leaning Steel Railing European City Center

Jakou sukni si vybrat podle typu postavy? Poradíme vám!

Na rozměru a typu postavy nezáleží. Každá žena se může krásně obléknout. To platí u každého kusu oblečení, včetně sukní. Dnes vám poradíme, jaké střihy a barvy vám budou nejvíce slušet.

Bez ohledu na to, jakou máte postavu. Soustřeďte se na svůj styl a osobitost, ale vždy myslete na to, jakou máte postavu. Bez toho nebudete nikdy vypadat dobře.

Na délce sukně hodně záleží

Při oblékání chcete dosáhnout hlavně pár základních věcí. Zvýraznit pozitiva své postavy a zakrýt to, co na sobě nemáte rádi. Oblečením ale můžete doplnit také prvky, které vám chybí, jako jsou větší prsa nebo širší ramena. Myslete na to, že na každou postavu se hodí jiná sukně i jiné kousky oblečení. Kromě toho byste ale měli myslet také na délku sukně.

Vybírat můžete z mini, midi a dlouhých sukní. Při výběru záleží hlavně na tom, v čem se budete cítit pohodlně a na jakou událost se chystáte. Obléknout si samozřejmě můžete sukni jakékoli délky, ale s tím souvisí i její střih. Mini sukně nebudou pro některé typy postav nejlepší volbou. Podívejme se na jednotlivé typy postav a jejich ideální typy sukní. Nejdříve si uvědomte, do jaké skupiny patříte:

  • hruška,
  • jablko,
  • přesýpací hodiny,
  • okurka.

Tvar hrušky

Hrušky mají úzkou horní část těla, úzký pas, širší stehna a plnější zadek. Z tohoto důvodu je pro vás skvěle hodí značka Wassyl, která je vhodná pro každý typ těla. Ideální jsou větší výstřihy a sukně v áčkovém střihu. Zvolte sukni bez skladu a kapes nebo do pasu. Krásně na vás bude vypadat také pouzdrová sukně, která nádherně zvýrazní úzký pas.

Tvar jablka

Jablko má problém hlavně se středem těla. Vaší předností jsou štíhlé nohy a větší prsa. Noste volnější vršky, které zakryjí bříško. A doplňte je minisukní v tmavší barvě. Nikdy nenoste modely s úzkým pasem nebo přestřižené v pase. Žádný pas nemáte a v těchto modelech to bude hodně vidět. Jestli nechcete nosit minisukně, zvolte si rovný střih nebo mírné áčko.

Tvar přesýpacích hodin

Máte-li tento typ postavy, máte štěstí. Obléknout si můžete téměř cokoli. Souměrná postava je ideální při oblékání. Sukně Wassyl vám poskytnou skvělou příležitost, jak zvýraznit pas. Sukně do pasu, pouzdrové sukně nebo tzv. půlkolová sukně zakryje větší zadek a zvýrazní jen vaše pozitiva. Držte se jednoduchého pravidla. Sukně musí vždy končit v nejužším místě vašich nohou (kolena, kotníky).

Tvar okurky

Rovná postava vyžaduje, abyste ke své postavě přidaly to, co vám chybí (boky, pas). Pořídit si můžete nejen sukně, ale také sady Wassyl, kdy získáte sukni i vršek. Tvar okurky potřebuje upnuté vršky a širší sukni s volány. Ta pro vás bude nejlepší, protože dodá pocit, že máte nádherně tvarovanou postavu, i když to tak ve skutečnosti není. Oblečení vám ale může pomoci k tomu, abyste vypadali krásně, stylově a sebevědomě.