Portrait Cute Young Asian Girl Lao Ethnicity Wearing Japanese Style Schoolgirl Uniform

Japonští studenti musí snášet absurdní pravidla. Dívky mají zakázané culíky a nosit smí jen bílé prádlo

Japonští studenti musí občas dodržovat prapodivná pravidla, která nemohou evropští studenti a teenageři pochopit. Jedno z nich zakazuje u studentek nošení culíků, protože holé krky mohou vzrušovat jejich spolužáky mužského pohlaví. Jaká další pravidla musí studenti dodržovat?

Nesmyslná pravidla, proti kterým studenti bojují

V Japonsku na mnohých školách existují pravidla, která pro většinu studentů postrádají smysl. Nutno ale říct, že to není výmysl poslední doby, taková pravidla jsou prosazována již po několik století. Jen se postupně upravují podle toho, jak jde doba dopředu. Postupem času se všechno vyvinulo, a někdy se pravidla dokonce uvolňují. Pro většinu japonských studentů ale jde o pravidla, která jsou zcela mimo chápání, a studenti proti nim protestují.

V Japonsku se například musí nosit jen sukně správné délky, kterou najdou studentky ve školním řádu. Není možné nosit jiné než bílé spodní prádlo nebo si nemohou kulmou rovnat ani natáčet vlasy. Přijde vám to absurdní? Studentům také a v posledních letech se nebojí ozvat a ukázat svůj názor na tato pravidla, která jsou jen potlačováním jejich svobodné vůle.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidla jsou kritizována nejen studenty

Pravidla jsou kritizována nejen samotnými studenty, ale také širokou veřejností. Děvčata si například nemohou dělat culík, protože by odhalily svůj krk, který by mohl vzrušovat jejich spolužáky. Sexuální napětí by je pak mohlo vyrušovat ve výuce. Někteří novináři už se do pravidel některých škol opřeli, protože mohou platit až na jedné škole z deseti a to je velmi mnoho.

Je nutné se studenty o takových tématech mluvit a především je potřeba upravit pravidla tak, aby se studenti necítili v kleci. Co je komu do toho, jaké nosí studenti spodní prádlo? Jde o tak intimní věc, že ji nechtějí řešit pomocí nějakých pravidel. Je jedno, jaké nosí prádlo, důležité pro ně je, aby se ve škole něco naučili.

Zdroj: https://www.ladbible.com/news/japanese-schools-ban-ponytails-because-men-might-get-aroused-20220314