Background 1790 640 1[1]

Je škoda dávat je do jídla, jako to dělají mnohé ženy. Drobná semínka je lepší využít v kosmetické péči

Na první pohled drobná nenápadná semínka. Realita je však taková, že toho v sobě skrývají více, než si myslíme. O čem je řeč? O lněném semínku, které patří mezi skutečné přírodní unikáty. Umí pomáhat při léčbě různých onemocnění, působí preventivně a obsahuje četné vitamíny, ale i živiny. Vápník, železo a hořčík nevyjímaje.

Nejenom do jídla

Mnoho žen využívá lněné semínko jako doplněk jogurtů, ovesných kaší či salátů. Přitom má ještě lepší využití. A to v kosmetice. Hodí se pro citlivou a dehydratovanou pokožku. Prospěje i té citlivé, nebo náchylné na alergie. I proto se semínko mnohdy používá v kosmetickém průmyslu, ale dá se využít i v domácích podmínkách.

Obsahuje slizové sloučeniny a oleje, které mají zvlhčující a uklidňující vlastnosti. Díky tomu zabrání vysychání pokožky, chrání její přirozenou hydrolipidovou bariéru a také vytváří ochrannou vrstvu proti vnějším vlivům, mezi které se řadí hlavně alergeny. 
Zdroj obrázku: Pixabay

Len také zpomaluje proces stárnutí pokožky. Můžete ho tedy najít v přípravcích proti vráskám, v různých krémech, pleťových maskách, tělových mlékách a mýdlech. Je také součástí šampónů a kondicionérů pro suché a poškozené vlasy, len je vyživí, zvlhčí a zabrání jejich lámání a vypadávání. 

Lněný olej je výborným přípravkem pro péči o pleť 

Jestliže máte pleť, která je náchylná k akné nebo častým zánětům, může vám pomoci lněný olej. Ten navíc uklidňuje kožní alergie a atopickou dermatitidu. Pomáhá regenerovat šupinatou a hořící pokožku. Lněné semínko se doporučuje také na lámavé nehty. Sami si můžete ze semínka vytvořit gel, na jehož základě si potom raz dva vyrobíte vlastní kosmetiku. K tomu budete potřebovat lžíci celých lněných semínek a sklenici vody. Přiveďte vše k varu a za občasného míchaní zahřívejte na mírném ohni asi 10 minut. Vznikne vám gel, který bude mít konzistenci podle toho, kolik jste použili semínek. Na tomto základu můžete vytvořit další kosmetiku. Oplach z gelu pomůže na kudrnaté vlasy, které se obtížně upravují. Stejně tak zmírní svědění pokožky hlavy. Gel smíchejte s 2,5 litry teplé vody, aplikujte na vlasy, počkejte několik minut a opláchněte. 

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/