Jedlá soda napomůže ke kráse i relaxaci. Její účinky v kosmetice dokážou překvapit

Jedlá soda patří mezi produkty, které by vám rozhodně neměly chybět doma. Její účinky můžete vyzkoušet nejen při pečení moučníků, ale také ji využijete při úklidu domácnosti. Pouze s pomocí sody a dalších domácích prostředků můžete mít domov uklizený během chvilky, nebude vás to stát skoro ani korunu a navíc nebudete zatěžovat své zdraví ani zdraví rodiny. 

Použijte ji na čištění i jako kosmetický prostředek

Jedlá soda se hodí nejen na pečení, ale je skvělým pomocníkem na úklid a můžete si z ní vyrobit také kosmetický prostředek. Zkuste si vyrobit například pastu na bělení zubů. Kromě jedlé sody budete k výrobě potřebovat ještě pět kapek peroxidu vodíku. Nakonec přidejte trochu vody a směsí si vyčistěte zuby jemným kartáčkem. 

Nechte dvě minuty působit a poté si vyčistěte zuby obyčejnou zubní pastou. Tuto pastu používejte pouze jednou týdně, abyste nepoškodili zubní sklovinu. Po několika týdnech ale poznáte, že jedlá soda rozhodně funguje a vaše zuby budou bělejší. Co se týče kosmetiky, můžete si vyrobit také čisticí masku přesně podle potřeb vaší pleti. 

Zdroj obrázku: Freepik

Maska bude skvělá na černé tečky

Jedlá soda pomůže díky svým účinkům s nedostatky na obličeji. Zbavit se můžete černých teček, pokud smícháte lžičku jedlé sody s destilovanou vodou. Vzniknout musí hustá pasta, kterou poté naneste na obličej. Vmasírujte jemnými pohyby, nechte 15 minut působit a poté smyjte teplou vodou a osušte obličej. 

Jedlou sodu si můžete nasypat také do horké vany. Díky horké vodě zapomenete na každodenní stres. Do vany dejte směs jedlé sody a mořské soli, přidat můžete také koupelový olej podle vlastního uvážení. Nedávejte do vody více než pět kapek a ve vaně zůstaňte deset minut. Koupel můžete opakovat kolikrát týdně budete chtít a měnit koupelové oleje. Jedlou sodu si dokonce můžete zakoupit i ve větších, několikakilogramových balení. 

Zdroj: https://greenerideal.com/guides/0321-51-household-uses-of-baking-soda/