Vyzrajte na kašel bez léků, pomůže štiplavá aromatická potravina

Zima se nezadržitelně blíží a v důsledku toho vznikají další zdravotní problémy, jako je chřipka a kašel. Chladný vzduch je pro stále více lidí důvodem pro vznik nemocí dýchacích cest, jako je bronchitida, nachlazení i zápal plic. Lidé s bronchitidou trpí kašlem nebo dokonce sliznatým hlenem. Mezi další základní příznaky patří potíže s dýcháním, bolesti v krku, horečka a rýma. Mezi základní možnosti, díky kterým se rychle vyléčíte, patří:

  • odpočinek,
  • dostatečná hydratace,
  • solný roztok,
  • čaj s medem a citrónem ad.

Olej z oregana nebo eukalyptu

Oregano je obecně velmi zdravé a zároveň chutné. Kromě vaření ho můžete využít i jinde. Olej z oregana je velice účinný a zachrání vám život při bolestech žaludku a zubů. Kromě toho ho ale můžete efektivně využít i při léčbě bronchitidy. Stačí, když si ho úst dáte pár kapek.

Eukalyptus při léčbě nachlazení nebo chřipky nikoho nepřekvapí. Léčivé síly eukalyptového oleje pomáhají lidskému imunitnímu systému a mají také protizánětlivé vlastnosti. Proto je eukalyptový olej vhodný také k potlačení kašle. Pro aplikaci přidejte několik kapek oleje do vroucí vody a poté vdechujte vodní páru. Stejný postup můžete zkusit také s obyčejnou kuchyňskou solí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Česnek

Česnek je přírodní antibiotikum a studie provedená v roce 2016 ukázala, že může účinně pomoci zastavit respirační infekce. Pokud se vám nelíbí chuť česneku ve vašem jídle, můžete si ho vzít také v kapsli, kterou seženete v každé lékárně i na internetu. Jistě dobře víte, že ideální je uvařit si česnekovou polévku, anebo si udělat silný kuřecí vývar s česnekem, který vám dá hned dva v jednom. Silný vývar a sílu česneku. Navíc do sebe dostanete i velké množství zeleniny.

Odpočívejte a hodně pijte

Odpočinek a hydratace jsou naprostým základem, bez kterého se neobejdete. Navíc jde o prvky, které byste měli do svého života začlenit i v době, kdy jste zdraví. Vaše tělo vám obvykle řekne, kdy si potřebuje odpočinout a kdy onemocníte. Nejlepší možností je poslechnout ho, zastavit se a na pár dní si skutečně odpočinout. Pro matky to může být složitější, ale snažte se odpočívat, jak to jen půjde.

Všeobecně je známo, že dospělý by měl vypít alespoň 1,5 litru denně. Trpíte-li silným kašlem a infekcí dýchacích cest, je velmi důležité pamatovat na to, aby vaše tělo bylo hydratované, protože kapaliny lépe rozpouštějí hleny.