Lavender 3066531 1920

Jednoduché triky, které zjednoduší starost o čistou a voňavou domácnost

Mít čistou domácnost a svěží oblečení nebo zlikvidovat potravinové moly, to je jen hrstka věcí, o které je třeba se v domácnosti postarat. Malé triky vám v tom pomohou.

Na bílé tenisky se zubní pastou

Letní bílá obuv je in a hodí se ke každé příležitosti. Bílé sportovní boty jsou skvělé, ale jak se o ně starat, aby vydržely bílé alespoň celou sezónu? V obchodech s obuví možná koupíte nějaké speciální přípravky, ale určitě si snadno poradíte i sami doma. Stačí vám k tomu kartáček na ruce a zubní pasta. Nejvíce špínou postižená místa přetřete několikrát kartáčkem s pastou a poté důkladně opláchněte. Vnitřní stélku boty vyperte v mýdlové vodě. Dobře se pro tyto příležitosti hodí mýdlo na praní známé jako mýdlo s jelenem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Chcete mít svěží prádlo? Přidejte vůni

Fakt taková rada? Ano, skutečně to zní primitivně. Aviváž na prádlo zná přeci každý. Nejenže změkčuje, ale také krásně voní. Pro přecitlivělou pokožku však není zcela vhodná. Svěží vůně prádla dosáhnete i tím, že do bubnu pračky přidáte dvě kapky éterického olejíčku. Mezi dobré triky patří také tampón zakápnutý oblíbeným parfémem, který vložíte například mezi svetry nebo trička.

Zdroj obrázku: Pixabay

Triky, které využijete v kuchyni

Moli v domácnosti jsou velmi otravným hmyzem. V tomto případě je vždy lepší prevence, a tou je řádné větrání a pravidelná kontrola potravin i šatních skříní. Pokud vaši kuchyň obývají nezvaní hosté, udělejte následující tři věci:

  1. Prohlédněte všechny produkty v papírových obalech. Přesypte potraviny do uzavíratelné skleněné nádoby. 
  2. Důkladně vymyjte skříňky roztokem octa a vody, a to včetně rohů, moli tam mohou mít zárodky.
  3. Nalepte do skříněk lapač potravinových molů, přidat můžete i hřebíček zapíchaný do pomeranče nebo prostě jen látkové sáčky s hřebíčkem. Vůně hřebíčku moly odpuzuje.

Šatní moly můžete zkusit vyhnat sáčky s levandulí, která má repelentní účinky.