Jednoduchým postupem zjistíte správnou velikost kalhot i bez zkoušení

Většina lidí zná svojí přibližnou velikost. Při výběru zboží z katalogu nebo internetu by měl každý provést určitá měření, které usnadní výběr správné velikosti.

Nejzákladnější rozdělení bývá podle pohlaví:

  • Muži
  • Ženy
  • Děti

Dále tabulky dělíme na evropské, nám známé velikosti 36, 38, 40…a mezinárodní SX, S, M, L…

Svoji speciální tabulku mají kalhoty. Obvykle se v ní nachází číslování 28/32, 30/32 apod.

První číslo znamená obvod pasu, druhé číslo značí délku nohy od rozkroku po kotník. Čím delší kalhoty chcete, tím větší by toto číslo mělo být, ale standardně je to kotník. Pozor, tyto údaje jsou v palcích a nikoli v centimetrech, tak je nutné udělat si vhodný přepočet.

Když se tohoto budete držet, tak už máte první indicii, v jakých velikostech se budete přibližně pohybovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Efektivní metodou může být měření podle délky ruky

Jedná se o téměř dokonalou metodu, která vás může ušetřit stání ve frontě u přeplněných zkušebních kabin v obchodě. U internetového nakupování tato metoda plně nenahrazuje velikostní tabulky.

K tomuto měření budete potřebovat pouze vaši ruku, a to délku od lokte k vaší dlani sevřené v pěst, to znamená bez prstů.

Pokud máme vybraných více velikostí kalhot do zkušební kabinky a potřebujete vyřadit velikosti, které vám s největší pravděpodobností budou velké nebo malé, postupujte následovně: Vezměte kalhoty v zadní části u poutek na pásek a strčte dovnitř ruku sevřenou v pěst. Kalhoty by měli dosahovat od pěsti, která je nyní v rozkroku, přímo k lokti dosahujícího nyní k opasku. V případě, že by tomu tak nebylo, kalhoty by vám velikostně neseděly.

Jestliže potřebujete rychle vyzkoušet tričko, stačí jej přiložit na záda a zkontrolovat okraje ramen. Švy přiloženého trička se musí překrývat s tím, co máte na sobě.

I když tato měření bývají celkem spolehlivá, měli byste určitý model vždy vyzkoušet. Každému sluší jiný střih, jiná barva apod., a proto je lepší důkladným zkoušením předejít pozdějšímu zklamání.