Switch 1033640 1280

Jen dokonale čistá pračka vypere prádlo opravdu dobře. Zaslouží si tu nejlepší péči

Pračka nám značně usnadňuje práci a zanechává naše prádlo hezky čisté. Jenže i pračka občas potřebuje vyčistit. Tvrdá voda a čisticí prostředky ovlivňují její provoz a zkracují životnost. O dobrý stav pračky se můžeme zasloužit sami, stačí se o ni správně starat a alespoň jednou za čtrnáct dní, podle frekventovanosti používání, ji vyčistit.

Spusťte praní naprázdno

Nejlepším způsobem je vyprat jeden prací cyklus naprázdno. Nastavte nejvyšší možnou teplotu praní, do dávkovače nalijte alespoň půl litru octa a zapněte pračku. Pokud jste takové čištění předtím neprováděli, octa můžete do pračky nalít až dvojnásobek. Celý postup můžete také dvakrát po sobě opakovat pro opravdu důkladné čištění.

Každá pračka má filtr, který je třeba každé dva týdny vyčistit od saponátu a vodního kamene. Jeho čištění je velmi jednoduché. Stačí ho opláchnout pod tekoucí vodou. Díky pravidelné kontrole a čištění zajistíte lepší chod pračky. Filtr kromě usazenin pracích prostředků a vodního kamene může obsahovat také předměty nebo mince, které jste před praním zapomněli vyjmout z kapes.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistěte dávkovače

Špinavé dávkovače mohou způsobit snížení účinnosti praní nebo nepříjemný zápach. Zásuvku vyjměte, důkladně očistěte použitým zubním kartáčkem namočeným ve směsi jedlé sody a vody a poté opláchněte. Důležitá je i prevence – po vyprání ihned vyjměte prádlo a nechte pootevřená dvířka pračky.

Každá pračka má v průvodní příručce svá vlastní bezpečnostní pravidla správného používání. Pozorně si je přečtěte a řiďte se jimi, jedině tak vám bude pračka sloužit dlouho a efektivně. Kromě výše uvedených tipů můžete také koupit speciální filtr na tvrdou vodu a prášky, které zabrání vápnění v pračce. K praní můžete používat i jedlou sodu, která vodu změkčuje a zlepšuje efektivitu pračky. Přidejte ji přímo do bubnu nebo nasypte do dávkovače místo prášku.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-washing-machine-with-vinegar