supermarket-cart

Jet do Polska za nákupy byla chyba. Skoro nic jsme neušetřili a ještě dostali pokutu

Cesta za výhodným nákupem skončila fiaskem. Kdyby to alespoň dopadlo tak, že rozdíl nebyl tak markantní. My jsme ale dostali ještě pokutu. Tím se nám cesta do Polska značně prodražila. O to více nechápu, proč jsou někteří z nákupů u našich sousedů tak nadšení. Já pozitivní zkušenost nemám.

A jedeme

Nadešel den D a my vyrazili. Do Polska to máme zhruba 60 kilometrů, takže asi hodina cesty. Jako cíl jsme zvolili poměrně známou lokalitu, Kudowa-Zdrój. Tohle město leží kousíček za bývalým hraničním přechodem Náchod. Z hlediska dosažitelnosti ideální volba. Cesta ubíhala v pohodě a zhruba za hodinu jsme již byli na místě.

Jdeme nakupovat

Cíl byl jasný. Dle navigace dorazit do dvou hlavních obchodů. Jedním z nich byla Biedronka, druhým Lidl. Letákové akce jsme nijak extra zmapované neměli, jeli jsme takzvaně „na blind“. S tím, že koupíme vše, co nám přijde finančně zajímavé. Propočty na české koruny budeme řešit jednoduše – cenu zboží budeme násobit pěti.

Zdroj obrázku: Freepik

Moc levné to není

Nepopírám, že některé věci levnější jsou. Ale jsou i takové, u kterých jsou ceny stejné nebo i větší. Nejlepší jsou samozřejmě kousky z aktuálního akčního letáku. Ale je to stejné jako u nás. Mnoho zboží nebylo, alternativy cenově nevycházely nijak zvlášť zajímavě. Takže za sebe musím říct, že levněji tam asi je, ale to by toho člověk musel koupit plný kufr auta, aby se mu to extra vyplatilo. Na normální nákup na pár dní, pokud chceme, aby zboží zůstalo čerstvé, se nám to moc nevyplatilo.

Odjezd s pokutou

Kdyby představy o výhodnosti nenaplnily naše očekávání, to by ještě bylo dobré. Nám se ale cesta nevyplatila vůbec. Dostali jsme totiž pokutu za parkování. Ono je sice určitý čas zdarma, ale musíte si vzít lístek u parkovacího automatu a dát za sklo. To jsme nevěděli ani jsme to neudělali. Tahle nepozornost nám výlet do Polska prodražila. Po této zkušenosti nevím, zda se ještě někdy za nákupy k našim sousedům znovu vydáme.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.