body-2703420_1920

Jídlo a pohyb může zatočit s celulitidou lépe, než drahé kosmetické procedury za které ženy zbytečně utrácí

Není to nic příjemného. Celulitida je hlavně pro ženy skutečnou nepříjemností, ale samozřejmě trápí i některé muže. Snižuje sebevědomí a nutí nás ji schovávat. Často nás v noci probouzí a abychom se jí zbavili, musíme pravidelně cvičit a dodržovat správnou zdravou stravu. Co bychom měli ještě udělat, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků? 

Příčiny vzniku 

Celulitidu ovlivňuje mnoho faktorů. Za jejím vznikem mohou stát dědičné předpoklady. Také se může objevovat kvůli sedavému zaměstnání. Vliv mají i hormonální změny, ať už přirozené nebo například způsobené hormonální antikoncepcí. Za celulitidu může i alkohol a další škodlivé látky, které dehydratují vaše tělo. Kouření je další příčina vzniku celulitidy, pokud se ji chcete zbavit, přestaňte. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pohyb je důležitý 

Pokud vám také dělá problém, měli byste nejen cvičit, ale také správně stravovat, abyste se jí zbavili. Pro dosažení nejlepších výsledků je dobré začít s pravidelnou fyzickou aktivitou. Do ničeho se však nenuťte a vyberte si sport, který vás baví a naplňuje. Pokud nemáte rádi běh nebo jízdu na kole, věnujte se tanci nebo józe. Může to být opravdu cokoliv. Nejdůležitější je, že se pravidelně pohybujete.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zdravá strava 

 Pokud se chcete zbavit celulitidy, měli byste si dávat pozor na vaše jídlo. Musí obsahovat vlákninu, luštěniny a celozrnné výrobky. Pokud máte rádi chřest a klíčky fazolí, neváhejte je přidat do svých jídel. Další zázračnou ingrediencí je kurkuma. Základem by měla být přiměřená hydratace těla, na kterou by se během dne nemělo zapomínat.  Pravidelné pití vody a zeleného čaje, což je skvělé pro metabolismus. Dále byste se měli vyhýbat tučným a smaženým pokrmům, protože to rozhodně není příznivé pro vaše zdraví a krásnou postavu.