Hungry Woman Pajamas Eats Sausages Night Near Refrigerator

Jíst je třeba ve správnou dobu. Noční vyjídání ledničky zkracuje život

Pravidelná konzumace jídel ovlivňuje naše zdraví. Přejídání pozdě večer způsobuje nespavost a narušuje normální spánek, což souvisí se zdravotními problémy, jako je obezita, srdeční choroby a cukrovka.

Pokus na zvířatech

Zajímavý experiment na zvířatech uskutečnili vědci z University of Texas Southwestern Medical Center v Dallasu. Během studie jedna skupina zvířat jedla to, co chtěla, kolik chtěla a v nepravidelných časech. Zbývající zvířata jedla jídlo ve stanovených hodinách a určené množství. Ukázalo se, že zvířata z druhé skupiny, která jedla v pravidelných intervalech, žila téměř o 20 procent déle než ta z první skupiny.

Navíc zvířatům, která dostávala jídlo jen během aktivních fází dne, se průměrná délka života zvýšila o 35 procent. Když budete jíst dříve, tělo bude mít více času strávit jídlo a využít energii z tohoto jídla. Když budete jíst později, vaše tělo se bude snažit strávit jídlo během spánku, což může vést k trávicím problémům nebo refluxu kyseliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky nočního stravování

Naše vnitřní hodiny jsou regulovány množstvím dodaného světla, jídlem a stresem. Proto když jíme pozdě v noci nebo před spaním, se naše tělo nemůže zcela uklidnit a regenerovat. Proto je jídlo v nočních hodinách pro naše tělo špatné, dokonce nebezpečné. Noční občerstvení může být zapříčiněno různými faktory. U některých lidí to bude nepravidelný pracovní čas, jiní se potýkají se silným stresem.

Ale najdou se bohužel i takoví, kteří trpí takzvaným syndromem nočního stravování. Ve většině případů jsou příčinou problémů hormonální poruchy. Kromě toho konzumace jídla v noci může vést k žaludečním problémům včetně poruch trávení, nadýmání, a dokonce i refluxu. Obsah ležící v žaludku v noci může být také příčinou bolesti břicha.

Zdroj: https://www.dallasnews.com/news/2022/07/07/when-you-eat-could-be-key-to-living-longer-ut-southwestern-scientists-say/