fingernails-259972_1920

Jsou barometrem zdraví. Křehké a třepivé nehty vylepší vitamíny i vyživující kúry

Nehty jsou dobrým barometrem stavu celého těla. Pokud jsou příliš křehké a snadno se třepí, je to známkou toho, že s naším tělem není něco v pořádku a tímto způsobem to dává najevo. Denní strava může obsahovat málo klíčových vitamínu a minerálů. Největším nepřítelem pro nehty je nedostatek hořčíku, zinku, vápníku, křemíku a vitamínu A, B, E nebo C. 

Nedostatečná strava je vidět nejprve na nehtech

Jaké prostředky využít, aby vaše nehty byly krásné? Prozradíme vám některé z nich. Výrobci kosmetiky se neustále překonávají v návrzích přípravků na nehty, ale první pomoc nemusí být jen chemického rázu. Existují také přírodní metody, díky kterým své nehty posílíte, jsou po ruce a hlavně nestojí mnoho peněz. 

Ricinový olej by ve vašem nočním stolku rozhodně neměl chybět. Každá správná žena, která o svůj vzhled pečuje, ví, jaký je to skvělý pomocník. Obsahuje vysoký obsah vitamínu A a E, a to z něj dělá skvělý prostředek na pokožku hlavy i na vlasy. Fungovat bude také na oslabené nehty. Pokud ho budete používat pravidelně každý den, zabráníte rozdrobení nebo rozštěpení nehtů. Kromě toho urychluje jejich růst.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Z ricinového oleje si můžete připravit také sérum, které se používá na poškozené nehty. Naneste malé množství oleje na nehet a opatrně ho vetřete. Na účinky oleje nemusíte dlouho čekat. Pro ještě lepší regenerační účinky sáhněte po masce s přídavkem ricinu. Stačí smíchat vaječný žloutek s olivovým olejem a přidat pár kapek ricinového oleje. Nehty poté budou hladké, vyživené a lesklé. 

Dalším lékem na poškozené nehty je aloe vera

Snad každý o ní už slyšel. Je to všestranný lék a pomůže také poškozeným nehtům. Ukázalo se, že gel, který se z této rostliny dostává, je velmi silný v boji proti slabým nehtům. Rostlina poskytuje základní vitamíny a minerály, proto vyživuje pokožku a také nehtovou ploténku. 

Další metoda je pomocí jablečného octa. Příznivý účinek má nejen na nehty, ale na celé tělo. Jablečný ocet smíchejte s vodou ve stejném poměru a namočte si do roztoku prsty na několik minut. Opakujte tento postup alespoň třikrát týdně a výsledky se brzy dostaví.

Pokud vás trápí nadměrně lámavé nehty, pomoci může olivový olej. Je to přírodní kosmetika a stačí si nalít olivový olej do skleněné mísy a trochu ho ohřát v mikrovlnné troubě. Poté přidejte několik kapek citronové šťávy a máte hotovo. Ponořte do směsi své ruce a postup opakujte několikrát týdně.