diet-695723_1920 (1)

Jsou tak populární, že si ženy u známých diet nepřipouští, že jim nenávratně poškodí zdraví

Boj za štíhlou postavu je dlouhá cesta, která vyžaduje disciplínu a mnoho obětí. Někteří používají zkratek a rozhodnou se tak pro velmi restriktivní diety, které zaručují rychlou ztrátu kilogramů. Bohužel, toto rychlé snížení váhy je obvykle spojeno s vážnými zdravotními problémy. Jakým dietám je tedy lepší se vyhnout?

Dukanova dieta

Byly doby, kdy byla tato dieta jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak ztratit zbytečné kilogramy. Její účinnost nelze popřít, ve velmi krátkém čase můžete zhubnout až 20 kg. Bohužel, jak odborníci zdůrazňují, není to zdravý způsob, jak zhubnout. Proč? Dlouhodobá konzumace tak velkého množství bílkovin zatěžuje naše ledviny a játra. Mohou se také objevit bolesti a otoky vyplývající z okyselování těla, nebo poruchy mozku – primárně zhoršená paměť a koncentrace. Navíc je jojo efekt téměř zaručen.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Monodiety

Monodiety nejsou nic jiného než diety sestávající z dlouhodobé konzumace jednoho produktu, jako je zelí, jablko, citron, banán, okurka nebo rýže. Monodiety jsou obvykle založeny na nízkém příjmu kalorií (1000-1500 kcal) i živin. Nedostatek vitaminů a minerálních látek může mít za následek zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy, závratě, bolesti břicha, zhoršená kvalita kůže a vypadávání vlasů. Při dlouhodobém dodržování monodiet se také objevuje anémie. Obvykle během několika měsíců po skončení stravy dochází k jo-jo efektu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Baletní dieta

Další dieta, která zaručuje rychlý úbytek hmotnosti. Bohužel je to stejně nebezpečné jako ostatní. O co jde? Dieta baleríny trvá 10 dní a během této doby můžete zhubnout až 10 kg. Dieta balerín může vést k těžké únavě těla, poškodit ledviny, játra a srdce. Mohou také nastat problémy s pletí, vlasy a nehty. Lidé, kteří se rozhodli pro tuto metodu hubnutí, také zmiňují dlouhodobé vedlejší účinky stravy, které přetrvávají až několik týdnů, například slabost, problémy s koncentrací a ospalostí.