Woman With Beautiful Eyebrows Close Up Light Background With Copy Space

K dokonalému make-upu patří také důkladné odlíčení. Nedostatečná péče škodí pleti, která pak stárne

Odlíčení je nedílnou součástí života každé ženy, která se každé ráno stará o to, aby jí to slušelo. Některé ženy bez make-upu nevyjdou ani na ulici, ale mají pak spoustu práce také s odličováním, které musí provádět každý večer. Nejedná se přitom jen o odlíčení jako takové, ale o pokožku je třeba pečovat i jinak.

Jak odstranit make-up důkladně a citlivě?

Odstranění make-upu nemusí být snadnou záležitostí, zvlášť pokud používáte voděodolné přípravky, které vydrží téměř cokoliv. Je nutné používat prostředky, které budou k vaší pleti nejen šetrné, ale také dokonale odstraní řasenku, oční stíny a nedokonalosti, které mohou vaši pleť trápit. Na odlíčení očních stínů budete potřebovat vatový tampon, který namočte od odličovacího mléka.

Na oko ho pak přiložte a vydržte půl minuty. Nemusíte si oči třít, mohou pak být podrážděné a naopak byste jim uškodili. Řasy by byly oslabené a navíc by se mohly objevit vrásky. Poté jenom odstraňte zbytky kosmetiky, která na očních víčkách zůstala. Z obličeje make-up také snadno odstraníte. Před samotným odstraněním make-upu můžete obličej umýt gelem. Spotřebujete menší množství vatových tamponů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte micelární vodu, nebojte se ji použít

Micelární voda se v poslední době těší velké oblibě. Nejenže čistí pleť, ale také obnovuje přirozené pH pokožky. Pokud ji nemáte nebo ji používat nechcete, pomůže na ošetření pleti například tonikum. To si můžete koupit, ale také doma vyrobit pomocí surovin, které máte doma. Po odlíčení musíte pokožce ještě dodat hydrataci. Použít můžete krém nebo olej.

Díky tomu bude pokožka hladká a pevná. Nezapomínejte se odlíčit pokaždé, když se nalíčíte, protože čím déle budete mít make-up a barvy na obličeji, tím těžší pak bude jejich odstranění a pokožka bude trpět. Objeví se vrásky, které budou nejdříve nenápadné, ale postupem času se budou prohlubovat.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/skincare-face/how-to-remove-makeup