woman-taking-selfie

K dokonalým selfie snímkům pomůže správné světlo a trik s očima

Pokud toužíte po dokonalých selfie, přinášíme vám ty nejlepší tipy a triky, které vám pomohou dosáhnout úspěchu při pořizování vlastních fotografií. Inspiraci nám poskytují modelky, které znají nejlepší triky pro pořizování fotografií, a my vám je rádi prozradíme. Bez ohledu na to, zda jste začátečník, nebo pokročilý uživatel, tyto rady vám umožní získat neodolatelné selfie.

Najděte si dobré osvětlení

Správné osvětlení je jedním z nejdůležitějších faktorů při pořizování povedených selfie. Najít a využít vyhovující světlo může zásadně ovlivnit výslednou kvalitu snímku. Existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou dosáhnout optimálního osvětlení pro vaše selfie. Vyhýbejte se přímému slunečnímu světlu, které může vytvářet tvrdé stíny a špatně vás nasvětlovat. Místo toho vyhledejte měkké a rozptýlené světlo, jako je například světlo ze zatažené oblohy nebo z okna s nepřímým slunečním zářením.

Pokud jste venku a slunce je příliš silné, zkuste najít stín nebo využijte difuzní prvek, jako je například průhledný deštník, který vám pomůže rovnoměrně rozptýlit světlo. Vnitřní prostory mohou poskytovat také skvělé světelné podmínky, zejména pokud se postavíte blízko okna nebo využijete bílých stěn, které odrážejí světlo do vašeho obličeje. Experimentujte s různými zdroji světla a jejich polohami, abyste našli to nejvýhodnější pro své selfie.

Zdroj obrázku: Freepik

Dívejte se nahoru

Když se chystáte vyfotit, nezapomeňte na důležitý trik, kterým můžete zvýraznit jiskru ve svých očích a opticky je zvětšit. Namísto toho, abyste se dívali přímo do objektivu, zkuste mírně pozvednout oči. Tento jednoduchý trik využívá například modelka Winnie Harlowová a věřte nebo ne, skutečně funguje. Díky tomu se vaše oči stanou výraznějšími a dodají vašim fotografiím neodolatelný šmrnc. Nebojte se experimentovat s úhlem pohledu, abyste našli ten správný, který pro vás funguje nejlépe. Až tohle tajemství objevíte, budete jedním z těch, kdo poutají pozornost v každém snímku.

Stabilita pro dokonalé snímky

Roztřepané a rozmazané fotky pořízené rukou nejsou ideální. Ale naštěstí existuje jednoduchý a cenově dostupný pomocník – stativ. Bez ohledu na to, zda používáte fotoaparát, nebo mobilní telefon, stativ poskytuje stabilitu a pevnost, což vám umožní pořídit jasné a ostré snímky. Zapomeňte na rozmazané fotografie a s pomocí stativu dosáhnete kvalitních výsledků každým stiskem spouště.

Zdroj: https://www.snappysnaps.co.uk/blog/how-to-take-good-selfies