Edible Chestnut Kernels Lie Burlap Wooden Table

Kaštany ochrání domov před nezvanými hosty. Jejich sílu využívají lidé odnepaměti

Kaštany nejsou jen symbolem podzimu, ochotně se používají pro přípravu dekorací nebo uměleckých děl. Bylo prokázáno, že mají pozitivní vliv na zdraví a krásu, dokážou absorbovat elektromagnetické záření, a dokonce vystrašit nezvané hosty.

Stálá fascinace

Kaštany vždy lidi fascinovaly. Už legendy říkají, že panovníci plnili svá sídla kaštany, aby je chránili před zlými silami. Naše babičky také věřily v životodárnou sílu těchto podzimních darů – kaštany měly absorbovat špatnou energii a akumulovat ji v sobě, aby se volně nepohybovala po domě. Po měsíci se kaštany musely sbírat, vyhazovat a na jejich místo položit nové.

Je možné, že tato pověra vedla k přesvědčení, že kaštany mohou absorbovat elektromagnetické záření, a mnozí z nás je dáváme vedle televizoru nebo notebooku. Kaštany jsou také známé svým pozitivním vlivem na zdraví a krásu. Bylo prokázáno, že posilují krevní cévy a zabraňují tvorbě takzvaných pavoučích žil a jsou bohatým zdrojem flavonoidů, které utěsňují cévy a mají protizánětlivý účinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozdíl uvidíte v krátké době

Kaštany jsou nejen přírodní podzimní dekorací, ale také efektivním strašákem pavouků. Jemná vůně, kterou vydávají, je velmi dráždí, takže stačí dát kaštany na parapet nebo k oknům, abyste je úspěšně vystrašili. Pro lepší účinek můžete jemně nařezat skořápky, aby byla tato vůně ještě intenzivnější. Vůni kaštanů nenávidí i mšice.

Stačí postříkat rostliny studenou vodou s přídavkem kaštanového prášku, abyste se těchto škůdců zbavili jednou provždy. Kaštany se doporučují také pacientům bojujícím s kardiovaskulárními onemocněními a křečovými žilami. Studie ukázaly, že extrakt z jírovce maďalu účinně zmírňuje otoky a bojuje proti pocitu takzvaných těžkých nohou. Už nějakou dobu se používá i proti celulitidě.

Zdroj: https://www.ehow.com/info_8741285_spider-control-chestnuts.html