Samara Russia January 10 2022 Ikea Store Interior People Are Shopping Ikea Is World S Largest Furniture Retailer (1)

Kateřina Brožová si za uvěznění v obchodním domě může sama, říká zákazník

Herečka Kateřina Brožová má za sebou celkem originální zážitek. Zamkli ji v obchodě. Pochybuji, že si chtěla splnit dětský sen, který jsme někdy měli my všichni. Jako děti jsme ale vždy chtěly být zavřeni v hračkářství, nikoliv v obchodě s nábytkem, jako se to stalo herečce. Ať už berete zážitek jako ohromný trapas, náhodu, krizovou situaci nebo důvod k zasmání, podívejme se blíže na to, jak se to vlastně může stát. A to z pohledu běžného zákazníka.

Kdo za to může?

Tak koho určíme za viníka? Laxní personál, špatně nastavené standardy provozovatele obchodu, samotného ředitele? Nebo najdeme to nejjednodušší vysvětlení? Ano, právě to se nabízí. Jak říká nakupující David: „Jsme přece dospělí lidé, každý z nás má hodinky nebo chytrý telefon a umíme si pohlídat čas. Nejsme malé děti, aby nás někdo musel vodit za ručičku a říkat nám, že už je čas odejít.“ Ano, chápete správně, nakupující David jasně naznačuje, že chyba je jenom a pouze v Kateřině. 

Mám snad rozum

Snad vím, kolik je hodin, dokážu si přečíst otevírací dobu a vím, zda je ještě přijatelné do obchodu jít, nebo bych měl jeho návštěvu nechat na jindy. Nejde jenom o samotné zamčení, ale i o fakt, že kvůli těmto pozdním návštěvníkům musí být i personál v práci déle, než musí,“ dodává nakupující David.

Ať už Kateřina Brožová, nebo vedení obchodu hledá chybu kdekoliv, faktem je, že dospělý člověk by si měl umět pohlídat čas, stejně jako by měl vědět, zda je ještě na místě daný obchod navštívit. Tedy, klidně ať tam člověk jde minutu před zavírací minutou, pokud dokáže garantovat, že do zavíračky bude venku.

Co chceme více?

Otevírací hodina je jasně napsaná na obchodě, dohledatelná na internetu, každý z nás má hodinky nebo mobil. Či se může zeptat obsluhy, kolik má času. „Běžně se v obchodech také vyhlašuje rozhlasem, že za chvíli se zavírá, aby k podobným situacím nedocházelo,“ má zkušenosti David. Pokud tedy někdo opravdu potřebuje doslova vodit za ručičku, ať si někoho domluví, kdo mu pohlídá, že nebude zase nikde zapomenut, nebo zamknut. Už i děti ve škole vědí, do kdy musí opustit budovu, protože se zamyká…

Zdroj: Autorský text, https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/katerina-brozova-policie-herecka-obchodni-dum-zaviracka.A231008_100402_lidicky_sub