Beautiful Girl Home

Kávová maska pomůže schovat první šediny

Stárnutí je přirozený proces, čas nelze zastavit. U někoho se projeví stárnutí dříve, u jiného později. Nejčastější fyzickou známkou stárnutí bývají šediny ve vlasech. Pro někoho může jít o ozdobu, pro ženy jsou většinou noční můrou. Aby zamaskovaly šediny, sahají často po různých barvách. Existují však mnohem přirozenější způsoby, jak zamaskovat šediny. Speciální masky s prvky kávy pomohou lépe zamaskovat šediny.

Příčina šedivění

První šediny se mohou objevit po 35. roku. Vše záleží na mnoha faktorech, jakými jsou:

  • genetika,
  • stres,
  • cigarety,
  • strava.

Vědci potvrdili, že dlouhodobé žití ve stresu vede k narušení správné funkce buněk, jež jsou zodpovědné za tvorbu pigmentu ve vlasových folikulech. Sklon k dřívějšímu šedivění vykazují také náruživí kuřáci.

Zdroj obrázku: Freepik

Získejte kontrolu

V první řadě se snažte vyvarovat stresu a stresových situací. Dlouhodobý stres může vést k šedivění vlasů i zhoršení jejich kvality. Vliv na naše vlasy má také strava. Nedostatek vitamínu B6, B12, D a E vede k šedivění vlasů. Snažte se, aby ve vaší stravě byly ryby, drůbež, vejce, mléko, zelenina, celozrnné pečivo, oříšky a zdravé oleje. Pokud jste tedy zapracovali na prvních dvou situacích, zkuste omezit kouření nebo s ním úplně skoncovat. Nejenže vám poděkuje zdraví, ale ušetříte i nějaké peníze.

Káva

Káva patří k nejoblíbenějším nápojům, jaké si můžete dopřát. Víte ale o tom, že káva neslouží pouze jako nápoj? Její vlastnosti můžete využít také k zamaskování šedivých vlasů. Obvykle se ženy uchýlí spíše k použití barvy, kterou zakoupí v obchodě, nebo se nechají nabarvit u kadeřnice. Proč ale nezkusit přírodní, a tedy i zdravější způsob, jak zamaskovat šediny? K vytvoření speciální masky proti šedinám budete potřebovat dvě základní ingredience:

  • mletou kávu,
  • vroucí vodu.

Kávová maska

Jak jsme výše psali, základem této speciální masky je pouze mletá káva a voda. Do šálku vsypte 8 čajových lžiček mleté kávy, poté zalijte vřelou vodou. Zakryjte talířem a vyčkejte 10 minut. Po vychladnutí naneste masku na vlasy a nechte působit 20 minut. Po uplynutí této doby vlasy opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Cover-Grey-Hair-with-Coffee