coffee-424763_1920

Kávová sedlina nemá v koši co dělat, vyčistí pokožku a spraví nábytek

Na světě existuje řada na první pohled obyčejných a neužitečných věcí, které však mohou překvapivě a účinně posloužit. Mezi takové zdánlivě nepotřebné věci patří například i kávová sedlina neboli lógr, který zůstává v šálku po vypití turecké kávy. Obsahuje potřebné minerální látky, zejména hořčík, draslík a dusík, ale i další.

K čištění pokožky

Pokud se zajímáte o složení přípravků určených k péči o tělo, možná jste zaregistrovali, že často obsahují kofein. Není tedy nic přirozenějšího než použít přímo kávovou sedlinu. Velice účinný peeling získáte tak, že ve vhodné nádobě smícháte jednu sklenici kávové sedliny, dvě polévkové lžíce kvalitního olivového oleje, jednu polévkovou lžíci přírodního včelího medu a půl sklenice krystalového cukru. Tuto směs poté vetřete do pokožky a nechejte působit. Na závěr ji opláchněte vodou a kůži ošetřete tělovým krémem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K čištění hrnců a pánví

I přes veškerou snahu zůstávají na hrncích a pánvích často nevzhledné skvrny, které není snadné stoprocentně odstranit. Zde přichází na pomoc překvapivě kávová sedlina. Vezměte si vhodný kus obvazu nebo gázy, dejte do ní kávovou sedlinu a vytvořte balíček. Použijte jej na vyčištění vašeho nádobí a sami uvidíte, jak pozoruhodného výsledku dosáhnete.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K renovaci nábytku

Pokud patříte mezi domácí kutily a rádi vracíte život a krásu starému nábytku, víte, že v něm často bývají různé trhliny, které je třeba zaplnit a zamaskovat. A právě k tomu se ideálně hodí kávová sedlina.

Připravte si pastu z kávové sedliny a vody v následujícím poměru:

  • voda – 2 čajové lžičky,
  • kávová sedlina – 4 čajové lžičky.

Vytvořenou pastu naneste na špachtli a utěsněte s ní všechny viditelné trhliny a spáry na renovovaném kusu nábytku. Po úplném zaschnutí této směsi stačí vzít jemný brusný papír a začistit povrch. Když ho na závěr natřete a nalakujete, nebude výplň vůbec vidět, ale zaručí pevnost spoje.