Kávová sedlina rozzáří pokožku, zbaví celulitidy a doma vyřeší nepříjemný problém

Neumíte si představit ráno bez kvalitní kávy? Jestli ji milujete, pak rozhodně budete vědět, k čemu se vám bude hodit kávová sedlina, která zbyde nejen po vypití kávy, ale můžete ji také najít v kávovaru po jejím uvaření. K čemu je sedlina vhodná a proč by byla velká škoda ji vyhazovat do koše, kde většinou končí?

Díky kávové sedlině si můžete zpevnit pokožku

Kávová sedlina má spoustu prospěšných vlastností, které můžete vyzkoušet právě na svém těle. Ze sedliny si můžete připravit skvělé domácí mýdlo nebo peeling, díky kterému si namasírujete pokožku, a ta bude působit mladším dojmem. Osvěžíte nejen tělo, ale také mysl. Jaké vlastnosti má káva? Ráno nás dokáže nabudit do celého dne, proto ji tolik lidí miluje. Rádi si ji dáme také po dobrém obědě nebo odpoledne k zákusku.

Má ale také jiné přednosti. Díky kávě se můžete zbavit celulitidy nebo si vyhladíte pokožku. Tmavá barva kávy navíc zajistí sjednocený tón pokožky. Dávejte si ale pozor, protože káva nebo kávová sedlina není vhodná pro každého. Pokud máte problémy s prasklými žilkami, měli byste se jí vyhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít zbytky od kávy?

Kávová sedlina se dá využít hned několika způsoby. Díky ní se například zbavíte nepříjemného zápachu z ledničky. Káva pohlcuje pachy a hodí se tak nejen do tohoto spotřebiče, ale také do skříně nebo na jiná místa, kde se zápach objevuje. Můžete si z ní udělat také kvalitní peeling, kterým si obnovíte pokožku. Je to přitom mnohem levnější, než když zajdete do drogerie a koupíte si již hotový produkt.

K výrobě mýdla budete potřebovat pouze sedlinu a kostku šedého mýdla, které nebude parfémované. Kávu uvařte, vyčkejte na vychladnutí sedliny a mezitím mýdlo nastrouhejte. Mýdlo pak rozpusťte a přidejte sedlinu. Míchejte a následně nalijte do formiček, které pak nechte ztuhnout. Můžete použít například formu na muffiny.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/uses-for-coffee-grounds