kavovar1

Kávovar promění domácí kávu v požitek. Pravidelná údržba přístroje zachová její úžasné aroma

Pokud používáte kávovar, jistě víte, že to přináší mnoho výhod – můžete pít kávu z čerstvě namletých zrn a užít si příjemnou vůni kávy po celém bytě. Pomocí kávovaru si můžete snadno a rychle připravit kávu, kterou si vychutnáte kdykoliv. O zařízení je ale nutné se pečlivě starat, aby se vám káva nezprotivila.

Čistěte hlavně přístroj na mléko

Napěňovač mléka je nutné čistit pravidelně, protože se v něm mohou tvořit patogenní bakterie. V kávovaru samotném se mohou tvořit usazeniny a vodní kámen, který nejen že ovlivní chuť kávy, ale také fungování kávovaru. Pravidelně se věnujte údržbě kávovaru, a chuť lahodné kávy si budete moci užívat dlouhá léta.

Zdroj obrázku: Freepik

Milovníci latte a bílé kávy by měli provádět pravidelnou údržbu a čištění napěňovače mléka. Pokud je potřeba ho vyčistit, přístroj na to sám upozorní. Musíte trysku rozložit, důkladně umýt, nechat uschnout nebo usušit a poté znovu vložit do kávovaru. Čistěte také topný blok kávovaru, pokud to chcete udělat, je nutné otevřít boční poklop, odemknout celý systém a vyjmout ho.

Kávovary mají funkci automatického čištění

Pokud si pořídíte novější model kávovaru, určitě bude mít funkci automatického čištění. Podle pokynů na displeji snadno poznáte, co přístroj zrovna potřebuje. Každý den vypouštějte vodu za zásobníku a vyprázdněte nádobu na sedlinu. Jinak počítejte s kyselým zápachem, který vůbec není příjemný.

Zdroj obrázku: Freepik

Zařízení je nutné pravidelně odvápňovat. Pokud kávovar nemá tuto funkci, počítejte s čištěním po každých 200–300 připravených šálcích. Odvápnění začíná výměnou vody v nádobě a přidáním přípravku, který je buď ve formě tablety, nebo tekutiny. Následuje zapnutí přístroje a dále se postupuje podle pokynů na displeji. Můžete také připravit kávu bez kávy a tím zařízení vyčistit. Pravidelné odstraňování vodního kamene je velmi důležité a budete si moci kávu vychutnat bez nepříjemných příchutí a zápachu.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a26565/cleaning-coffee-maker/