Každá žena je citlivá na svůj vzhled a za některé věci se většinou stydí

Každá žena na svém těle najde něco, za co se stydí. Nejčastěji jsou to přebytečné tuky a nedostatky některých částí těla. V žebříčku nejproblémovějších partií by určitě zvítězily boky, břicho, lýtka, stehna a hýždě. Téměř každá najde alespoň na jedné z jmenovaných částí nějakou chybu. Nejčastěji se jedná o přebytečný kožní tuk. Mnohé ženy začínají den právě tím, že si stoupnou na váhu a hned se ujistí, nakolik jsou „tlusté“. Nadváha ale úzce souvisí se sebeúctou a sebepřijetím. Je důležité nezůstat jen u špatných pocitů a nerezignovat na svoji váhu, každá žena ji může upravit vyváženou stravou a dostatečným pohybem.

Zdroj obrázku: Pixabay

 

Kožní problémy

Prvním kožním problémem, který trápí ženy, je celulitida. Často se objeví a mizí, někdy se ale stane, že zůstane déle. Vzniká, když se v buňkách usazují přebytečné mastné kyseliny v důsledku špatné stravy a nedostatku pohybu.

Dalším jsou strie, které nejsou problémem pouze žen po porodu. Objevují se i u mládeže v růstu, a to u jedinců, kteří rostou příliš rychle a kůže nestíhá reagovat.

Sebevědomí snižuje také výskyt akné. Vady na obličeji není nijak jednoduché zakrýt. Mnoho žen překrývá akné pudrem, čímž více ucpávají póry, kůže nemůže dýchat a akorát to podporuje vznik dalších pupínků. Pokud je problém s akné opravdu dlouhodobého rázu, je na místě obrátit se na dermatologa.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další problémy na těle, které snižují ženě sebevědomí

Stydlivost může u žen vyvolat i velikost poprsí. Ženy s malými prsy touží po větších, ale platí to i naopak. Ženy, které mají velké poprsí by naopak pár čísel nejraději darovaly jiné ženě. Velikost prsou tak mnoho žen řeší plastickými operacemi.

Navenek se projevují i problémy s játry, které mohou vyvolat v ženě pocit studu. Kůže získává různé odstíny zabarvení. Tyto projevy však nemusí značit jen problémy s játry, může se jednat i o banální nadměrné vystavení slunci.