Sensual Young Woman With Beautiful Long Brown Hairs Posing Studio Shot

Každá žena touží po dokonale hebkých a zdravých vlasech. Domácí kondicionér tento sen splní

V obchodech najdete mnoho kosmetiky nejen na pleť a pokožku, ale také na vlasy. Bohužel většinou není přírodního původu, a proto není pro naši pokožku ani vlasy vhodná. Obsahuje mnoho chemických látek, které sice na první pohled nevidíme, ale v dlouhodobém horizontu mohou naše vlasy poškodit.

Kondicionér si vyrobíte v pohodlí domova

Většina domácích kondicionérů bude fungovat lépe než přípravky koupené v obchodě. Můžete si je navíc připravit ze surovin, které najdete doma. Smíchat můžete například dvě lžíce ricinového oleje se žloutkem. Přidejte pět kapek tea tree oleje a nakonec naneste kondicionér na pokožku hlavy po celé délce vlasů 20 minut po mytí vlasů. Směs se pak neoplachuje, horká voda by mohla srazit vejce a z vlasů byste ho těžko dostaly.

Vlasy můžete umýt i dvakrát za sebou, pokud máte pocit, že máte po ricinovém oleji mastné vlasy. Pokud ho ale budete používat dlouhodobě, po nějakém čase budete vidět zlepšení struktury vlasů. Můžete si vyrobit také regenerační kondicionér, který se bude skládat z vybraného oleje, do kterého přidáte polovinu nadrceného avokáda. Ve vlasech pak směs nechte 30 minut a poté si vlasy umyjte jemným šamponem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlasy budou potřebovat také hydrataci

Jestli jsou vaše vlasy suché, můžete jim dopřát hydrataci, kterou lze aplikovat několikrát týdně. Smíchejte lžíci gelu z aloe vera s dvěma lžícemi bílého jogurtu a lžící olivového oleje. Jestli máte doma aloe vera, rostlina by měla být stará alespoň dva roky, protože mladé rostliny ještě nemají v gelu tolik léčivých vlastností.

Naneste pak kondicionér na vlasy a nechte působit dvacet minut. Poté opláchněte a uvidíte, že po pár použitích budou vaše vlasy lesklé, zdravé a krásné. Budou na pohled pevnější a účesy vám budou i lépe držet. Snažte se nepoužívat mnoho stylistických přípravků, které kvůli obsaženým silikonům vlasy poškozují a z dlouhodobého hlediska se nevyplatí je používat.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/best-homemade-hair-conditioners-for-your-hair