Každá žena touží po svěží pleti bez vrásek. Dosáhnout jí pomohou dvě obyčejné věci

Vrásky se dříve nebo později objeví u každého. Ale je toho hodně, co lze udělat, aby se objevily později. Změnou několika každodenních návyků udržíte svou pokožku ve skvělé kondici. Ideální je nekouřit, jíst střídmě, aktivně sportovat a také svou pleť chránit před UV zářením. Proč se vrásky objevují tak brzy? Co je dobré pro pokožku a co není? Zde je pár návyků, které dodají vaší pokožce mladistvý vzhled.

Spánek na zádech

Pro pokožku je důležité nejen to, jak dlouho spíte, ale také v jaké poloze. Spíte na boku nebo na břiše? Myslete na to, že váš obličej je v podstatě několik hodin vtlačen do polštáře. To vede k hnětení a pomačkání kůže. Pokud máte svou oblíbenou polohu na spaní a spíte tak každou noc, tato část vašeho obličeje bude vždy zranitelnější. Snové vrásky v případě mladých lidí s pevnou a elastickou kůží během dne jsou vyhlazeny, ale s věkem se tento proces stává méně účinným a linie a záhyby vytvořené na kůži jsou fixovány.

Postupem času se tyto změny stanou viditelnými na kůži jako záhyby na kožených botách. Poloha, ve které spíme, může urychlit tvorbu vrásek, ale také prohloubit stávající, a to nejen na obličeji, ale také na krku nebo hrudníku. Nejlepší způsob, jak se tomu vyhnout, je spát na zádech.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostatek pohybu

Fyzická aktivita ovlivňuje mobilizaci imunitního systému, pomáhá udržovat krásnou postavu, pozitivně ovlivňuje naši pohodu. Jak ukazuje výzkum, pohyb také pomáhá udržovat mladší vzhled pokožky, a může dokonce zvrátit nežádoucí změny spojené s procesem stárnutí. Před několika lety se kanadští vědci podělili o výsledky svého výzkumu. Shromáždili desítky účastníků ve věku od 20 do 84 let, z nichž polovina byla aktivní (provozovala mírnou nebo intenzivní fyzickou aktivitu nejméně tři hodiny týdně) a druhá polovina vedla sedavý životní styl (cvičení méně než hodinu týdně). Každý dobrovolník prošel vyšetřením kůže, která nebyla často vystavována slunci. Vědci zjistili, že lidé nad 40 let s aktivním životním stylem měli znatelně mladší pleť, podobnou dvacátníkům a třicátníkům.

Zdroj: https://www.cbc.ca/news/canada/hamilton/headlines/want-your-skin-to-look-20-to-30-years-younger-try-this-1.2614411, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4531076/, https://www.health.harvard.edu/blog/can-facial-exercises-reverse-the-signs-of-aging-2019022016042, https://www.dermstore.com/blog/health-beauty-benefits-of-sleeping-on-your-back/, https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/anti-aging/best-sleep-positions, https://www.healthline.com/health/skin/how-to-prevent-wrinkles, https://cs.wikipedia.org/wiki/Vr%C3%A1ska, https://www.dailymail.co.uk/health/article-51130/A-good-sleep-make-look-younger.html