Každé vlasy si zaslouží hýčkat. Přírodní oleje je vyživí a dodají jim zářivou krásu

Pokud jste ještě nezkoušeli nanášet olej do své kštice, můžete se do toho pustit třeba hned. Tato procedura se hodí zejména pro ty, kteří mají problémy se suchými vlasy. A za produkty nemusíte utrácet mnoho peněz. Ve většině případů si vystačíte i s běžnými rostlinnými oleji.

Nejprve zjistěte správný typ vlasů

Abyste věděli, jaký olej do vlasů zvolit, musíte je správně otypovat. Zaměřte se tedy primárně na jejich poréznost. A co to vlastně znamená? Je to v podstatě schopnost absorpce mastnoty a vlhkosti. Dle toho se pak kštice dělí na suchou, mastnou a normální. Suchá hříva má obecně vysokou poréznost. Mastné a normální vlasy pak mají nízkou až střední poréznost.

Jaké rostlinné oleje jsou vhodné pro mastné a normální vlasy?

Pakliže máte spíš mastné anebo normální vlasy (mají nižší až střední poréznost), vsaďte ideálně na nasycené rostlinné oleje, tedy palmový a kokosový. Ty na trhu snadno seženete. K zakoupení jsou jak v supermarketech, tak i ve specializovaných prodejnách. Vhodná jsou i rostlinná másla, jako například bambucké.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostlinné oleje jsou vhodné pro suché vlasy?

V případě, že vlastníte suché vlasy (s vysokou porézností), je potřeba zaměřit více pozornosti na jejich péči. Vhodná je aplikace nenasycených olejů, jako je olej avokádový, olivový, meruňkový, makadamový, arganový, řepkový, sezamový, lískový, rýžový anebo olej ze švestkových pecek.

Jakým způsobem můžete oleje do vlasů nanášet?

Na závěr si ještě řekněme, jak oleje do vlasů nanášet. Existuje několik způsobů:

  • Rostlinný olej lze nanést do vlasů po umytí šamponem. Aplikace se provádí především ke konečkům.
  • Přidat pár kapek zvoleného oleje můžete klidně i do oblíbeného šamponu a pak jím hřívu umýt.
  • Některé dámy přidávají oleje i do kondicionéru anebo masek na vlasy.
Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/the-right-way-to-apply-oil-in-your-hair-as-per-ayurveda/photostory/69494311.cms