Pece O Plet1

Každodenní rituál péče o pleť ve 4 krocích: pro zdravou a zářivou pokožku

Péče o pleť je součástí běžného dne nejen u žen, ale i u mužů. Obličej je totiž hlavní část těla, která je vystavena vnějším vlivům a bývá nezakrytá prakticky po celý den i noc. Také proto vyžaduje pokožka v obličeji speciální péči, aby se nejen správně regenerovala, ale zároveň netrpěla zbytečnou zátěží. Zde je návod, jak se o pokožku v obličeji co nejlépe starat.

Postup správné péče o pleť v obličeji

Přestože mužská pleť potřebuje srovnatelnou výživu, je to právě ženský obličej, který po náročném dni vyžaduje aplikaci různých prostředků, které jej pomohou uklidnit. Pleť v obličeji žen je mnohdy více namáhána především kvůli používání dekorativní kosmetiky. Pokud se chcete pyšnit krásnou pletí, měli byste dodržovat následující postupy, a to s každodenní pravidelností:

  • odstranění make-upu,
  • čištění,
  • tónování a výživa,
  • hydratace.
Zdroj obrázku: Pixabay

Odstraňování make-upu

Odstraňování dekorativní kosmetiky, tedy odličování, pomáhá nejen zbavit pleť v obličeji důkladně zbytků použitých prostředků, ale také usazené špíny a prachu či přebytečného kožního mazu. Odličování provádějte každý večer – pokud si přes noc necháte na obličeji dekorativní kosmetiku, může způsobit dermatologické problémy. Odličování by mělo být prováděno buď mycím gelem, nebo micelární vodou, která váže nečistoty. Raději se vyhýbejte agresivnějším produktům.

Čištění

Po odstranění dekorativní kosmetiky je nutné pokožku dočistit. K tomuto účelu dobře poslouží opět micelární voda, případně lze použít peeling. Ideální je peeling přírodní, který obsahuje jemné částečky. Ten nemusí být používán každý den, ale měl by být aplikován alespoň jednou za týden.

Zdroj obrázku: Freepik

Tónování a výživa

Při tónování je na pleť nanášeno tonikum, které vyrovnává její pH. Aplikuje se buď čisticími tampóny, anebo přímo vmasírováním čistými prsty do pokožky obličeje. Poté je možné použít výživné sérum nebo masku (maska se ovšem používá pouze jednou až dvakrát týdně).

Hydratace

Posledním krokem správné péče o pleť je hydratace. Ta se provádí nanesením hydratačního krému. Pleť by měla být hydratována po celý den, proto nanášejte krémy jak večer, tak ráno.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/a22850819/best-skincare-routine/