Tasty Gingerbread Cookies Christmas Decor Wooden Background

Každý má své osvědčené recepty na vánoční cukroví. S pár triky ale bude ještě lepší

Pečení cukroví je oblíbenou činností především u malých dětí. Dospělé maminky už to sice tolik nebaví, ale obětují se. Většinou se mezi sebou předhánějí, kdo má letos více druhů cukroví a jaké se jim letos povedlo vymyslet nebo obměnit. Jak to máte doma vy? Ukážeme vám několik tipů, jak své cukroví ještě o něco vylepšit.

Rádi zkoušíte nové věci? Můžete vyzkoušet netradiční recepty

Milovníci tradičního cukroví již mají jistě hotovo. Perníčky se musí připravit několik týdnů předem, aby stihly změknout. Linecké cukroví se do Vánoc sní, takže ho je potřeba udělat ještě z jedné várky. Pokud ale máte ve zvyku zkoušet nové recepty, možná vás překvapí, že vám bude chybět nějaká surovina nebo cukroví nebude vypadat stejně jako na obrázku.

Pokud se vám například ztratila vykrajovátka nebo formičky, můžete použít i jiné předměty na vykrajování. Poslouží například víčka na zavařovací sklenice, nesmí to ale být takové se zahnutým okrajem dovnitř. Těsto se vám může na víčka lepit, proto je vhodné je před vykrajováním obalit v mouce. Kolečka půjdou snadno vykrajovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Problém sundat cukroví z plechu? Použijte nit

Cukroví máte upečené, potřebujete vložit do trouby další, ale upečené kousky nejdou z plechu dolů? Jestli nechcete používat nůž nebo vidličku, můžete si lehce pomocí obyčejnou nití. Napněte ji mezi rukama, a přejíždějte s ní po plechu s cukrovím. Sušenky a cukroví půjdou snadno dolů, nebudou nijak ořezané a budou vypadat jako kupované! Mít cukroví v celku je pro většinu začínajících pekařek tou největší výhrou.

Pokud milujete čokoládu a pečete převážně čokoládové sušenky nebo muffiny, na konci pečení můžete povrch sušenek posypat trochu soli. Zvýrazníte tím chuť čokolády a rozhodně si na sladkém pečivu mnohem více pochutnáte. Nezapomeňte na ochutnávku pozvat nejen rodinu, ale také své nejbližší přátele.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/holidays/christmas-ideas/g29564037/healthy-christmas-treats/, https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/christmas-sweets-recipes