Beleni Zubu

Každý touží po zářivě bílém úsměvu. S naším receptem si tento sen můžete splnit

Krásný úsměv si žádá zdravé, rovné a bílé zuby. Pravidelné čištění k tomu však většinou nestačí. A volně prodejné prostředky na bělení zubů jsou sice efektivní, ale drahé a mohou způsobit citlivost zubů nebo nevýrazný výsledek. Abychom ušetřili váš čas i peníze, sestavili jsme seznam osvědčených přírodních prostředků pro krásné a bílé zuby. Všechny si zvládnete vyrobit v pohodlí svého domova.

Pasta na bělení zubů se sodou a citronovou šťávou

Zdá se, že jedlá soda může být použita téměř na všechno, takže nebude žádným překvapením, že pomůže i s péčí o zuby. Tento zázračný produkt je přesně to, co potřebujete k dosažení zářivějšího úsměvu. Její zásaditost a hrubost odstraní ze zubů skvrnky a pH v ústech vrátí na normální úroveň.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete-li si vyrobit bělicí pastu, budete potřebovat:

  • 2–4 čajové lžičky jedlé sody,
  • dostatek citronové šťávy nebo vody na přípravu pasty,
  • kartáček na zuby s měkkými štětinami.

Postup: do malé misky nasypejte požadované množství jedlé sody. Za stálého míchání přilévejte citronovou šťávu nebo vodu. V závislosti na množství jedlé sody se i množství přidané tekutiny bude lišit. Jakmile dosáhnete konzistence pasty, naneste ji na zubní kartáček a čistěte jím zuby 2–3 minuty. Opakujte několikrát týdně, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet

Je známo, že jablečný ocet má mnoho léčivých vlastností. Toto přírodní antibiotikum je skvělé také pro vaše ústa. Vyčistí zuby i dásně a odstraní skvrny a bakterie. Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, draslík, hořčík, probiotika a enzymy, které eliminují škodlivé bakterie a zároveň zajistí krásně bílé zuby. Prstem si po dobu minuty až dvou vtírejte jablečný ocet do zubů a poté si ústa důkladně vypláchněte vodou. Výsledky uvidíte asi po měsíci, pak si dejte pauzu.

Vyplachování úst kokosovým olejem

Kyselina laurová v kokosovém oleji pomáhá bojovat proti bakteriím, které způsobují žlutý plak. Tento zázračný olej také zlepšuje zdraví dásní a zbavuje zápachu z úst. Pro vyplachování budete potřebovat 0,5 až 1,5 lžíce kokosového oleje. Před čištěním zubů si vložte olej do úst a nechte ho rozpustit. Potom „proplachujte“ asi 10 minut (použijte stejně jako ústní vodu). Po použití vyplivněte a vyčistěte si zuby. Opakujte dle potřeby.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally