Kdo by odolal psímu pohledu. Zdravé pamlsky pro svého mazlíčka vyrobíte doma

Miluje váš pes mezi jídly psí pamlsky? Odborníci jasně zdůrazňují, že pamlsky by neměly tvořit více než 10 % denní stravy psa. Odolat prosícímu psímu pohledu je však velmi obtížné. Existuje několik způsobů, jak tyto psí odměny a pamlsky připravit snadno v pohodlí domova. Díky tomu budete přesně vědět, čím svého mazlíčka krmíte!

Výhody výroby domácích psích dobrot

  • znáte obsažené ingredience,
  • velikost porcí můžete snadno upravit,
  • váš pes dostane extra speciální pochoutku, 
  • budete mít vždy po ruce pěknou zásobu dobrot,
  • pečení může být forma relaxace, podporuje kreativitu.

Zelenina

Zelenina je důležitou součástí stravy psa. Ze sušené zeleniny lze udělat chutné a křupavé občerstvení. Jakou zeleninu vybrat? Mrkev nebo sladké brambory jsou nejvhodnější. Nakrájejte je na plátky a pečte je v troubě, dokud nezhnědnou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí psí sušenky 

Tyto domácí psí sušenky se vyrábí z pěti ingrediencí. Budete potřebovat celozrnnou mouku, oves, lněné semínko, hovězí vývar a arašídové máslo. Ze vzniklé směsi vykrojte požadované tvary, které následně klasicky upečete v troubě.

Masové sušenky

Pro přípravu této pochoutky budete potřebovat kvalitní paštiku, dvě sklenice mouky a dvě vejce. Přísady smíchejte v misce, dokud nebudete mít konzistenci těsta. Poté předehřejte troubu na 200 °‍C a pečte vytvořené sušenky asi půl hodiny.

Žvýkací proužky

Psi rádi žvýkají a nejčastěji se jejich obětí stávají naše boty. Přesměrujte tento původní instinkt svého domácího mazlíčka na něco zdravého. Občerstvením, které bude v této situaci fungovat, jsou masové proužky. Kupte oblíbené maso svého psa, nakrájejte jej na tenké plátky a ty usušte v sušičce na houby nebo v troubě. Dobře sušené maso můžete skladovat ve sklenici po dlouhou dobu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Veganské a bezlepkové pamlsky

Hledáte jednoduchý recept na pamlsky pro psy, kteří trpí alergií na obiloviny? Nejjednoduššími a nejoblíbenějšími ingrediencemi v tomto případě jsou ovesná a rýžová mouka, arašídové máslo či banány.