Dog Food 5168940 1920

Kdo by odolal psímu pohledu. Zdravé pamlsky pro svého mazlíčka vyrobíte doma

Miluje váš pes mezi jídly psí pamlsky? Odborníci jasně zdůrazňují, že pamlsky by neměly tvořit více než 10 % denní stravy psa. Odolat prosícímu psímu pohledu je však velmi obtížné. Existuje několik způsobů, jak tyto psí odměny a pamlsky připravit snadno v pohodlí domova. Díky tomu budete přesně vědět, čím svého mazlíčka krmíte!

Výhody výroby domácích psích dobrot

  • znáte obsažené ingredience,
  • velikost porcí můžete snadno upravit,
  • váš pes dostane extra speciální pochoutku, 
  • budete mít vždy po ruce pěknou zásobu dobrot,
  • pečení může být forma relaxace, podporuje kreativitu.

Zelenina

Zelenina je důležitou součástí stravy psa. Ze sušené zeleniny lze udělat chutné a křupavé občerstvení. Jakou zeleninu vybrat? Mrkev nebo sladké brambory jsou nejvhodnější. Nakrájejte je na plátky a pečte je v troubě, dokud nezhnědnou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Domácí psí sušenky 

Tyto domácí psí sušenky se vyrábí z pěti ingrediencí. Budete potřebovat celozrnnou mouku, oves, lněné semínko, hovězí vývar a arašídové máslo. Ze vzniklé směsi vykrojte požadované tvary, které následně klasicky upečete v troubě.

Masové sušenky

Pro přípravu této pochoutky budete potřebovat kvalitní paštiku, dvě sklenice mouky a dvě vejce. Přísady smíchejte v misce, dokud nebudete mít konzistenci těsta. Poté předehřejte troubu na 200 °‍C a pečte vytvořené sušenky asi půl hodiny.

Žvýkací proužky

Psi rádi žvýkají a nejčastěji se jejich obětí stávají naše boty. Přesměrujte tento původní instinkt svého domácího mazlíčka na něco zdravého. Občerstvením, které bude v této situaci fungovat, jsou masové proužky. Kupte oblíbené maso svého psa, nakrájejte jej na tenké plátky a ty usušte v sušičce na houby nebo v troubě. Dobře sušené maso můžete skladovat ve sklenici po dlouhou dobu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Veganské a bezlepkové pamlsky

Hledáte jednoduchý recept na pamlsky pro psy, kteří trpí alergií na obiloviny? Nejjednoduššími a nejoblíbenějšími ingrediencemi v tomto případě jsou ovesná a rýžová mouka, arašídové máslo či banány.