Make-up

Kdy se začne vaše dítě líčit?

Každá žena chce být krásná, a proto také o sebe pečují. Navštěvují různé služby, jako je kadeřnictví, kosmetika a podobně. A už i malé dívky se chtějí líbit, proto se také snaží o sebe pečovat – nosí oblečení, které je moderní, hrají si se svými vlasy, aby měly krásné účesy, a dokonce se začnou líčit.

Bergadder / Pixabay

V kolika letech se dívky malují?

Pravdou je, že nelze říct přesný věk, kdy se vaše malá holčička změní ve slečnu a začne pečovat o svůj vzhled. Samozřejmě, že to závisí na mnoha okolnostech. Jednak na tom, jaký postoj k tomu tato holčička má, protože jsou dívky, které chtějí vypadat jako princezny, ale pak existují i takové, které dají přednost dováděním venku a svůj čas tráví podobně jako chlapci. A také záleží na jejich okolí. Pokud chodí do školy a vidí, že v jejich třídě se žádná holka nelíčí, tak je to nebude tolik lákat, jako když zjistí, že je jediná, která ještě nenosí make-up či oční stíny. Avšak najdou se výjimky, kterým nevadí, že jsou jediné a stejně nemají potřebu se začít líčit.

Měl by rodič zakázat svému dítěti, aby se líčilo?

Žádný rodič není nadšený, když se jeho dítě začne líčit, protože si uvědomuje to, že začíná doba, kdy se jejich malé a roztomilé miminko mění v dospělého člověka. A mnozí rodiče nejsou zvyklí, aby se děti brzy líčily. Ale na druhou stranu je to vaše dítě pod nátlakem okolí, když jsou jejich vrstevnice nalíčené a když jim to rodiče zakážou, tak tím rozhodně ničemu nepomůžou. Protože se jejich dívky budou cítit hloupě mezi ostatními, takže to většinou končí tak, že se dívky stejně postaví proti rozhodnutí rodičů a často se líčí potají, ať to rodiče nevidí. Proto je lepší se nějak domluvit.

Lze se domluvit se svou holčičkou na líčení?

Samozřejmě, než nějaké zatajování a dělání věci za zády rodičů, je lepší, aby se rodiče se svými děvčaty domluvili na nějaké cestě, která by vyhovovala oběma. Nejlepší je, když jí dovolíte, aby se líčila, ale pod podmínkou, že její líčení nebude příliš výrazné, že si dá jenom řasenku a podobně, protože přece jenom nejde, aby malá holčička měla na sobě velké množství líčidel, které jí nejen udělá starší, ale také může přitížit jejich pleti, což může být také argument pro vaše dítě.

Líčení malých dívek sice není moc příjemné, avšak rodiče se nemohou postavit proti jejich malým holčičkách, aby si nepokazili své dobré vztahy.