young-housewife-near-refrigerato

Když k ní přišla nečekaná návštěva, obalila všechny lahve do papírové utěrky. Po chvíli hosté zjistili proč

Nečekané návštěvy jsou noční můrou každého člověka. Důvodů je hned několik. Málokdy máme doma uklizeno, málokdy máme na návštěvu čas a mnohdy ji také nemáme čím pohostit. A tak hledáme, co bychom jim nabídli. Pytlík chipsů se obvykle najde vždy, a nějaký ten nápoj také. Problém ale může nastat, když není chlazený. A málokterá návštěva by chtěla pít teplé pití, nebo čekat několik hodin než se vychladí. Zvláště v případě bílého vína nebo piva, kde je teplota rozhodující.

Pomůže papírová utěrka

Pro rychlé vychlazení nápojů existuje jeden velmi zajímavý, jednoduchý a také funkční trik. Potřeba k němu není nic jiného, než papírová utěrka. A pokud ta není k dispozici, může v případě nouze pomoci i utěrka látková. Nebo také obyčejný kapesník. Důležité je především to, aby byl tento jednoduchý obal na lahev mokrý. Bez namočení to nebude fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jenom obalit

Postup je velmi jednoduchý. Stačí jenom namočenou papírovou utěrku důkladně omotat kolem každé lahve, kterou je potřeba vychladit. Papír by měl na lahev co nejlépe přilnout. V tu chvíli už je vše připraveno k druhé fázi. Ta je taková, že se takto nachystaná lahev vloží do mrazáku. Mnozí samozřejmě mohou namítat, že mrazák sám o sobě urychlí chlazení, oproti lednici. To je samozřejmě pravda, ale ne o tolik, jako použité papírové utěrky.

Stačí čtvrthodinka

U menších, čtvrtlitrových skleněných lahví, může klidně postačit pouhá čtvrt hodinka a nápoj bude po vyndání z mrazáku dokonale vychlazený. A případná nečekaná návštěva tak nikoho nepřekvapí. Tedy pokud budete mít po ruce ony další dvě nezbytnosti, v podobě papírové utěrky a samozřejmě i samotného nápoje, který jim budete chtít servírovat – pochopitelně v menší lahvi, která se vychladí podstatně rychleji. Stejný postup bude fungovat i při absenci mrazáku, když máte pouze ledničku. Pouze je třeba počítat s tím, že doba k vychlazení bude o něco delší.

Zdroj: Life Hacks