Když máte doma alkoholika

By: David Goehring

Pokud doma máte alkoholika, tak rozhodně není o co stát. Život s ním není rozhodně snadný a většinou je těžké stát takovému člověku po boku, protože mu nebudete moci pomoci, dokud o vaši pomoc nebude stát on sám.

Žít s alkoholikem je teror, ze kterého není úniku, pokud s ním budete žít. Máte možnost ale samozřejmě alkoholika opustit, ale pak si budete vyčítat to, že jste ho v tom nechala samotného. Opravdu vám není co závidět.

Určitě se ptáte, proč zrovna vás toto muselo potkat. Není to vůbec jednoduché, protože ať uděláte cokoliv, bude to špatně. Jen málokdy vás alkoholik za vaše činy pochválí, ale spíš ve vás bude vidět spiklence a nepřítele.

Když jsou v rodině děti

Váš partner má nejspíše velký problém, ale bohužel máte ho i vy. Pokud máte děti, tak určitě řešíte, jestli děti připravit o tátu, či nikoliv a jestli pro vás odchod od partnera bude lepší, ale vězte, že bude. Na děti to, že žijí s alkoholikem, rozhodně nemá vůbec pozitivní vliv. Chcete, aby byly svědky toho, jak přišel jejich otec opilý, jak vrávorá, jak je zlý a sprostý a nedej bože násilnický? Nebo byste raději s dětmi žila někde v klidu, kde je nebude žádná situace stresovat.

Pokud máte společně s alkoholikem děti, tak se snažte, aby děti jeho excesy neviděly a aby se jich jeho chování nedotýkalo, což pokud s tímto člověkem budete žít, uděláte jen těžko.

Pokud se rozhodnete od partnera odejít, máte napůl vyhráno. Sice můžete sebou nést existenční problémy, nebudete muset mít na bydlení, budete se bát toho, co vás může čekat, ale určitě najdete někoho, kdo vám pomůže a kdo při vás bude stát. Mohou to být rodiče, nebo jiní příbuzní, a pokud vám nabídnou pomocnou ruku, tak ji určitě neodmítejte.

Pokud chcete řešit problém s partnerem, je třeba, aby souhlasit s léčbou a to buď ambulantní, nebo je třeba hospitalizace. Můžete se ale setkat s omítnutím, kdy alkoholik léčbu nebude chtít podstoupit. Poté tedy od něj odejděte. Komu není rady, tomu není pomoci.