Stihlost

Když se hubnutí ani při dietě nedaří, možná děláte několik zásadních chyb

Abyste zhubli do plavek nebo se zbavili přebytečných kilogramů, nemusíte držet drastickou dietu a hladovět. Abyste zhubli, je třeba eliminovat některé zvyky, které vám brání ve shazování přebytečných kil. Nejdříve je důležité si uvědomit, co vlastně děláte špatně. Máme pro vás pár negativně ovlivňujících faktorů, které vám mohou zabraňovat v hubnutí.

Nepravidelné stravování

Nemusíte jíst striktně pět nebo šest jídel denně, pokud to vaše tělo nevyžaduje. Na druhou stranu je nepřípustné, když tělo věčně hladoví. Tělo tak střádá takzvaně na horší časy a nehubnete. Je důležité, abyste jedli v pravidelných intervalech a jídla si rozdělili na celý den. Ovšem je také hloupost, abyste jedli, když nemáte hlad. Dejte si snídani, oběd a pokud už nebudete mít potřebu jíst, dejte si pouze něco lehkého – nápoj z ovoce, zeleninu, bílý jogurt a tak dále. 

Zdroj obrázku: Freepik

Nadmíra živočišných tuků

Vepřové maso, ale i hovězí maso, ještě k tomu, když je pěkně prorostlé, je velmi kalorické. To platí i pro výrobky z nich. Dopřejte si je tak jednou týdně, vícekrát rozhodně ne. Takové maso nahraďte nejlépe krůtím, králičím či opravdu velmi kvalitním kuřecím. Kuře ale jezte pouze z domácích chovů. Tukům se rozhodně nevyhýbejte a dopřejte si ty rostlinné. Pozor! Ne margarín! Dopřejte si slunečnicový nerafinovaný olej, avokádový, sezamový, lněný a olivový. Také si raději dopřejte celozrnný chléb, nikoli ten bílý. Jejich kalorická hodnota je velmi podobná, ale celozrnný chléb obsahuje vlákninu. Ta, jak jistě víte, usnadňuje hubnutí.

Nemáte pohyb?

Ano, existuje několik vědeckých poznatků, že i bez pohybu zhubnete, ale složit stravu tak, abyste zhubli bez pohybu, je poměrně složité. Takže s pohybem půjdou kila dolů lépe. Nulový pohyb zpomalí váš metabolismus a tělo není schopno dokonale regulovat hladinu cukru v krvi a také dostatečně rozkládat tuk. Nemusíte dřít v posilovně. Bude stačit, když budete chodit pěšky do práce či do obchodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Malá změna, velké výhody

Vyměňte například čaj za kávu. Pokud si dopřejete sladkou kávu se smetanou, může vás to stát několik kilogramů za rok. Nahraďte kávu kávou bez mléka a cukru nebo zeleným či černým čajem. A místo másla si dopřejte sýr. Upečte si zdravý dezert z vloček a datlí místo čokoládové tyčinky.

Zdroj: https://nutriformance.com/10-habits-that-prevent-weight-loss/