Female Person Cooking Kitchen Healthy Bio Food

Když se hubnutí stále nedaří: na vině mohou být nenápadné chyby, o kterých ani nevíte

Když hubnete, tělo se bude bránit. Možná budete zpočátku hubnout rychleji, avšak časem se hubnutí zpomalí či zastaví. Jaké důvody k tomu vedou?

Voda i svaly

Je běžné, že se váha několik dnů i týdnů nepohne, avšak to neznamená, že nehubnete. Na vině může být zadržovaná voda či nárůst svalové hmoty. V obou případech je možné hubnout, aniž byste to na váze poznali.

Přehled

Povědomí o příjmu je neuvěřitelně důležité, pokud se snažíte zhubnout. Navzdory tomu mnoho lidí nemá ponětí, kolik toho opravdu sní. Potravinové deníky však pomáhají zhubnout rychleji.

Nejíte dostatek bílkovin

Bílkoviny jsou nejdůležitější živinou pro hubnutí, jelikož ovlivňují hormony regulující chuť k jídlu. Studie ukazují, že ti, kteří jedí snídani s vysokým obsahem bílkovin, jsou méně hladoví a mají menší chutě.

Jíte příliš mnoho kalorií

Velké množství lidí, kteří mají potíže s hubnutím, jí příliš mnoho kalorií. Pokud nehubnete, měli byste zkusit vážit své potraviny a sledovat přijaté kalorie.

Porce

Kvalita potravin je stejně důležitá jako kvantita. Zdravé potraviny mohou zlepšit pohodu a pomoci regulovat chuť k jídlu. Tyto potraviny bývají mnohem sytější než jejich zpracované protějšky.

Nezvedáte závaží

Jednou z nejdůležitějších věcí je trénink formou odporu, jako je zvedání závaží. To pomáhá udržet svalovou hmotu, která se často spaluje spolu s tělesným tukem, pokud necvičíte.

Rychle jíte

Rychlé jezení je častým vedlejším účinkem diety. Zahrnuje rychlé jezení velkého množství jídla, často mnohem více, než tělo potřebuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Neděláte kardio

Kardiovaskulární cvičení, také známé jako kardio nebo aerobní cvičení, je jakýkoli typ cvičení, které zvyšuje srdeční frekvenci. Zahrnuje aktivity, jako je jogging, cyklistika a plavání. Je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zlepšit své zdraví i fyzičku.

Pijete cukr

Sladké nápoje jsou plné prázdných kalorií, které nezabrání pocitu hladu. Patří sem nápoje, jako je Coca-cola, Pepsi i ovocné šťávy.

Nespíte dobře

Dobrý spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů pro fyzické a duševní zdraví, stejně tak váhu. Studie ukazují, že špatný spánek je jedním z největších rizikových faktorů obezity, zvyšuje ho o 55 % a 89 %.

Sacharidy

Pokud máte vyšší nadváhu nebo metabolické problémy, jako je diabetes typu 2 nebo prediabetes, možná budete chtít zvážit dietu s nízkým obsahem sacharidů. V krátkodobých studiích bylo prokázáno, že tento typ stravy způsobuje až 2–3krát větší úbytek hmotnosti než standardní „nízkotučná“ strava.

Zdroj: https://drhyman.com/blog/2014/05/26/5-reasons-diets-fail-succeed/