Když se sex stane povinností

Prinz-Peter / Pixabay

Většinou se tak stává v momentě, kdy toužíme po miminku a sex přestáváme brát jako potěšení, ale bereme jej jako povinnost. Nejhorší to je tehdy, pokud se snažíme otěhotnět, ale nedaří se nám to. Při sexu nám jde hlavně o to, abychom otěhotněli a na to, aby nám to udělalo radost a potěšení, myslíme pak už méně.

Sex si plánujeme podle ovulace a poté jsme ochotny dělat cokoliv, aby se spermie dostaly k vajíčku. Dáváme nohy do vzduchu, nehýbeme se a snažíme se otěhotnění co nejvíce napomoci. Nejhorší je fakt, kdy nejprve s otěhotněním otálíme a pak najednou přijde doba, kdy už bychom miminko chtěly, ale možná je už i pozdě. Samozřejmě neházejme flintu nikdy do žita. Možností, jak přijít do jiného stavu, je hned několik a stále tu alespoň malá šance je.

Je však lepší, uvědomit si včas, že už bychom se mohly stát matkami a neodkládat tuto situaci do nekonečna. Studie prokazují fakt, že žena po třicítce má už pouze 12 procent vajíček a po čtyřicítce, jsou to už jen 3 procenta.

Nedostatek vajíček pak může být vážným problémem v případě, že plánujete miminko a to dokonce i tehdy, chystáte-li se podstoupit asistovanou reprodukci. Pokud tomu tak je i vás, pak vám na klinice předepíší hormony, které mají za úkol simulovat tvorbu vajíček. Problém však může být i partnera a to tehdy, pokud nemá dostatek kvalitních a pohyblivých spermií.

Pokud jsou tyto problémy u obou partnerů, pak může nastat opravdu velký problém. Pokud se ženě podaří otěhotnět, nemá pak sex až tak často, ale zase si ho konečně pořádně užije, protože už nemusí myslet jen na to, zda to tentokrát vyjde, nebo ne, ale může se začít soustředit na úplně jiné věci a to na ty, které jí způsobí požitek a potěšení. Pocit, že jde pouze o povinnost, budete mít za sebou a opět si slastných chvilek, budete moci užívat plnými doušky.