Groom Hugs Bride Tender While Wind Blows Her Veil Somewhere Tuscany Italy

Když vadí nepříjemné otázky známých na děti a svatbu: Rozhoďte je a příště se ptát nebudou

Máte přítele, a kdykoliv někam zamíříte, musíte se potýkat s nepříjemnými otázkami, které se týkají dětí a manželství? Něco podobného si jistě zažil každý pár, který je spolu delší dobu. Pokud opravdu zatím nemáte v plánu ani dítě, ani svatbu, jsou vám tyto otázky určitě značně nepříjemné. Jak se s nimi popasovat? Zkuste trochu tvrdší kalibr.

Kdy budete mít svatbu?

Jste s partnerem už několik let, a tak se vás na jakékoliv události rodina, příbuzní, ale i známí a kamarádi ptají, kdy bude svatba? A někteří to dělají stále dokola? Buďte radikální a řekněte odpověď, která je vykolejí z míry. Třeba se jich zeptejte, co svatba kromě vyhozených peněz přinesla právě jim dvěma. Zda se něco s tím papírem a prstýnkem tolik změnilo. Patrně odpoví, že ne. V tu chvíli „máte nabito“ a jednoduše sdělíte, že když se tím nic nezmění, proč se do svatby hnát?

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy budete mít dítě?

Další tolik nepopulární otázka se týká potomků. U páru, který je spolu delší dobu, společnost předpokládá, že bude zakládat rodinu. Jestliže slýcháte často otázku na termín prvního dítěte, nebojte se odpovědět rázně. A klidně osobně. Třeba tak, že nechcete dopadnout jako tazatel, který si udělal dítě velmi brzy, nezvládl vybudovat kariéru, podíval se maximálně do okresního města a jeho největší starostí v životě je, kdo pohlídá malého, když si chce zajít na večeři. Po těchto faktech už podobné otázky rozhodně nepřijdou.

Bude bratříček nebo sestřička?

Když už dítě máte, jistě se to kolem vás hemží otázkami, kdy mu uděláte bratříčka nebo sestřičku. Pokud dalšího potomka neplánujete, buďte rázná. A klidně řekněte, že nemáte povahu na to, abyste se na dalších 5 let zavřela doma a degradovala se na matku v domácnosti. A když si chcete přisadit, klidně se své kamarádky, několikanásobné matky zeptejte, zda jí tato role domácí služky baví a co zajímavého v posledních měsících dělala? Po téhle argumentaci už se s otázkou na další dítě patrně nesetkáte.

Zdroj: https://www.thejournallife.co.uk/blog/12-responses-when-you-get-asked-about-marriage-and-children