Když vstanu, tak snídám

By: with wind

Zejména zaměstnaní lidé, kteří pracují ve dvou či tří směnném provozu, si každou chvíli rozhazují svůj stereotyp ve stravování se. Když přijmou v práci noční, člověku se zcela rozhodí pravidelnost ve stravování se a mohou tak nastat i potíže …zdravotní. Nesprávným a nahodilým stravováním dlouhého trvání, si totiž nejenom rozhodíte zažívání a trávení, ale mohou Vás doprovázet i zdravotní komplikace, jakou je třeba řídká stolice, bolest břicha či hlavy apod.

Náhlá změna

Pokud se člověk právě vyspal před noční, měl by se pochopitelně najíst, aby nabral potřebných sil a vydržel přes noc bdělý. Spousta lidí se ale stravuje nesprávně, a tak si rozhodí zažívání už před první noční směnnou, jež je čeká. Dochází k tomu především tím, že se v daný čas stravují úplně jinak, než obvykle, což těla některých lidí špatně snáší …namísto teplé večeře dostane žaludek k trávení krajíc chleba namazaný máslem …ráno pak naopak dostane teplé jídlo. Samozřejmě ale také záleží, jak se kdo stravuje …ne každý je zvyklý na teplé večeře a ne každý je zase zvyklý na tučná, mastná, teplá jídla, hned po ránu.

Universální strava

Pokud už někdo chodí na noční, měl by si podle toho zařídit nejenom rozvržení každodenních činností, ale i svůj jídelníček, protože správná strava bude mít velmi positivní dopad na Vaši výkonnost a na Váš celkový „noční život“. Pokud je tedy někdo zvyklý, dát si před spaním teplé jídlo, měl by namísto guláše s chlebem či knedlíkem, volit spíše jídla jako jsou třeba míchaná vajíčka, tousty apod. Dívka zeleniny či jiné zdravé přílohy, také přijde vhod.

Co je špatně

Dobré jednoznačně není, když někdo večer, než odchází do práce, „posnídá“ buchtu, sušenku či perník. V tomto případě je na místě právě teplá večeře, která nejenom zachutná, ale zároveň Vás posílí. V průběhu noční směny by člověk určitě neměl jíst nezdravé a suché pokrmy …a pokud tak činní, měl by je raději nahradit zdravou stravou, která obsahuje spoustu vitamínů, aby své tělo v průběhu noci zásobil energií, které tělo při bdění v noci spotřebuje výrazně více …