Pancakes With Apricots Plate Table

„Když zapomenu koupit sodu, nikdy se mi nepovedou.“ Bublinky zajistí palačinkám jemnost a nadýchanost

Zkušené hospodyňky, milovnice vaření, jsou známé tím, že dokážou vykouzlit magická jídla z nejjednodušších surovin. Mezi jejich kulinářské poklady patří bezpochyby palačinky. Ač z hlediska výpisu surovin a postupu přípravy patří mezi jednoduchá jídla, je třeba říct, že palačinky nejsou vždy tak obyčejné, jak se zdají. Je v nich tajná složka, díky které jsou mimořádně nadýchané. Ať už máte rádi sladké nebo slané, palačinky vám nabídnou všechny možnosti – ať už se sirupem, cukrem, tvarohem, marmeládou, lískooříškovým krémem, nebo třeba se sýrem, šunkou, slaninou či špenátem.

Palačinky – dezert, který vždy potěší

Palačinky jsou světoznámým dezertem, který má mnoho variací po celém světě. Ať už s čerstvým ovocem, čokoládovým krémem nebo třeba se šunkou a sýrem, palačinky se nikdy neomrzí. A právě díky jejich variabilitě si je zamiluje každý podle svého vkusu.

Klíč k dokonalým palačinkám

Když sníme o ideálních palačinkách, vždy si je představujeme jako dokonale nadýchané. A právě zde je tajemství, které by měla znát každá dobrá hospodyňka. Do těsta jednoduše přidejte trochu perlivé vody a špetku jedlé sody. Tyto dvě složky zajistí, že vaše palačinky budou nadýchané a lahodné. A věřte mi, že výsledek vás mile překvapí. Několikrát jsem se o tom sama přesvědčila. Když jsem sodu (tedy perlivou vodu, i jedlou sodu) zapomněla koupit, výsledek nestál za nic,

thin-pancakes-plate-wooden-background-close-up
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlý a snadný postup

Na přípravu těchto nadýchaných palačinek potřebujete základní suroviny, které určitě najdete v každé kuchyni. V míse smíchejte:

  • 1 hrnek mouky,
  • 1 hrnek mléka,
  • 2 vejce,
  • 1/2 hrnku perlivé vody,
  • 2 lžíce oleje, malé množství soli,
  • 1/2 čajové lžičky jedlé sody.

Pro sladkou variantu přidejte cukr podle chuti, pro slanou již ingredience nedoplňujte. Po smíchání všech surovin rozpalte pánev a můžete začít smažit. Nalijte malé množství těsta na pánev s trochou oleje. Smažte dozlatova z obou stran. Poté se můžete pustit do zdobení a užívat si královskou chvíli s domácími palačinkami, které budou právě díky „sodě“ nadýchané, jako nikdy předtím.

Zdroj: Autorský text, https://www.thechoppingblock.com/blog/secrets-for-perfect-pancakes