Ke krásným vlasům může kromě chemie pomoci i světoznámé koření, které u nás ženy téměř neznají

Trápí vás vypadávání vlasů a vyzkoušeli jste různé kosmetické přípravky bez úspěchu? Kosmetické výrobky obsahují velké množství chemikálií, které mohou stát za neúspěchem. Vlasy mohou být také poškozené stylingem nebo barvením, za jejich špatným stavem může být nedostatek vitamínů. Je proto na čase vyzkoušet léty prověřené tipy na bohaté a krásné vlasy. Na husté vlasy totiž platí pískavice řecké seno, hořčičný nebo ricinový olej. Uvidíte, jak vaše hříva získá během pár týdnů na objemu a hustotě!

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pískavice řecké seno

Rostlina s tímto exotickým jménem patří mezi nejstarší kulturní rostliny a používá se nejčastěji jako koření. Vhodné jsou oplachy ze semen, ale také masáž semínky. Jednoduše dejte čajovou lžičku do sklenice vroucí vody a nechte vylouhovat asi 10 minut. Tekutinu sceďte a potírejte vlasovou pokožku a vtírejte do vlasů alespoň jednou týdně. Po 3 hodinách omyjte. Druhý způsob je ponechat semena ve sklenici vody po celou noc, poté semínka namlít a směs nanést na pokožku hlavy a vlasy. Počkejte až směs zaschne, poté omyjte. Opakujte dvakrát týdně a už po několika aplikacích budete žasnout nad výsledkem. 

Hořčičný olej 

Jak rychle zregenerovat pokožku hlavy a vlasové folikuly? Jednoznačně pomocí hořčičného oleje, který obsahuje významné množství vitamínů a minerálů, především selenu, zinku, železa a hořčíku, které zamezují vypadávání vlasů a urychlují jejich růst. Navíc po aplikaci budou vlasy krásně lesklé a hladké bez roztřepených konečků. Aplikujte olej přímo na pokožku hlavy, jemně vmasírujte několik kapek a poté si nasaďte igelitovou čepici a zabalte hlavu do teplého ručníku, ponechte olej působit asi 30 minut. Po uplynutí času vlasy jemně omyjte šamponem. Pozor by si měli při této metodě dát alergici, protože hořčičný olej může být silným alergenem, vyrábí se totiž lisováním hořčičného semínka. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ricinový olej

Kosmetický zázrak? Rozhodně ricinový olej, který dokáže zlepšit stav pokožky, vyhladit vrásky i zregenerovat zjizvenou kůži. Pomůže také se stavem vlasů při použití s vaječným žloutkem. Je to metoda, kterou s úspěchem používaly už naše babičky, důležitá je však aplikace alespoň jednou týdně. Do misky rozklepněte žloutek a dobře promíchejte s lžící ricinového oleje. Směs naneste na vlasy a pokožku hlavy, zakryjte alobalem nebo igelitovou čepicí a zabalte do teplého ručníku. Právě teplota podpoří regeneraci, ponechte působit alespoň hodinu, poté omyjte vlasy teplou vodou s šamponem. 

Zdroj: egeszsegtukor.hu, Autorský text