Kiwi není jen obyčejné ovoce. Tento malý zelený zázrak je pro tělo hotový poklad

Kiwi je ovoce, které v našich končinách sice je známé, ale neví se o něm zdaleka tolik, jak by si možná zasloužilo. Přitom je plné vitaminů a dalších prvků, které naše tělo potřebuje. Proto je potřeba využít všech jeho vlastností a pustit se do jeho konzumace! Každý den potřebujeme dávku potřebných vitaminů a díky kiwi se zbavíme i zdravotních problémů.

Kiwi snižuje krevní tlak, usnadňuje hubnutí a posiluje imunitu

Kiwi je ovoce, které pochází z tropických zemí. Není pro každého, protože někteří na něj mohou mít alergii, stejně jako na mléko nebo ořechy. Pokud jste ho ještě neochutnali, určitě to stojí za to. Nejčastěji si ho vychutnáváme pomocí lžičky, kterou vydlabeme vnitřek ovoce a necháme jen slupku, která je „chlupatá“ a není vhodná ke konzumaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Kiwi je plné vlákniny, která hodně lidem chybí. Můžete ji tak snadno doplnit pouhým kouskem tohoto sladkého ovoce. Podporuje správné fungování trávicího systému a také snižuje hladinu špatného cholesterolu. Kiwi je známé svým nízkým glykemickým indexem, a tak se hodí do redukční diety nebo do stravy diabetiků. Má vysoký obsah vitaminu C a E, které mají pozitivní vliv na naši pleť.

Dopřejte si ho ještě před snídání se sklenicí vody

Kiwi by se nemělo míchat s mléčnými výrobky, protože enzymy, které obsahuje, rozkládají bílkoviny, které jsou v mléčných potravinách. Kiwi dokonce zvyšuje aktivitu mozku, jak bylo prokázáno několika studiemi. Původně pochází z Číny, ale rychle se rozšířilo na Nový Zéland a do Japonska.

Zdroj obrázku: Freepik

V kiwi najdete asi 10krát více vitaminů než v citrusových plodech. Stačí tak jeden kousek a doplníte tělu všechno potřebné. Kromě nejčastější konzumace lžičkou si ho ale můžete dopřát také jiným způsobem. Dá se oloupat snadno jako brambora a sníst nebo si z něj můžete připravit lahodný koktejl. Ke kiwi můžete přidat banány, jablko, jako sladidlo třtinový cukr nebo med. Všechno hoďte do mixéru a máte hotovo!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/7-best-things-about-kiwi